Hakkârili çocuklar akıllı tahtayı sevdi

Hakkârili çocuklar akıllı tahtayı sevdi
Hakkârili çocuklar akıllı tahtayı sevdi

Hakkâri?nin köylerinden gelip yatılı bölge ilköğretim okullarında okuyan kızlar, akıllı tahta sayesinde derslerini daha iyi kavrama şansı bulacak. FOTOĞRAF: BEHÇET DALMAZ / DHA

HAKKÂRİ - Hakkârili öğrenciler Hayrünnisa Gül’ün başlattığı temel eğitim kampanyası kapsamında, bilgisayar, akıllı tahta ve projeksiyon cihazına kavuştu. Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası kampanya kapsamında Hakkâri’de beş ilköğretim okuluna 75 bilgisayar, birer akıllı tahta ve birer projeksiyon cihazı gönderildi. Öğrenciler tahtaya Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün adını yazarak teşekkür etti.
Projeksiyon cihazı işlevi de gören akıllı tahtalar sayesinde sınıfta işlenen dersler internetten veya değişik görsel kaynaklardan elde edilen grafikler ve görüntülerle desteklenebiliyor. Özel kalemle tahtaya yazılan yazılar ve tahtaya yansıtılan görüntüler belleğe de aktarılıyor. Belleğe aktarılan tüm ders içeriği okulun internet sitesine konuluyor veya öğrencilerin e-posta adreslerine yollanabiliyor.
Hakkâri’nin değişik köylerinden gelerek yatılı bölge ilköğretim oulunda eğitim gören kızlar mutlu: “Okulumuza bağışlanan bilgisayarlarla bir yandan internete bağlanıyoruz diğer yandan da akıllı tahtada eğitim olanağına sahip olduk.” (dha)