Hakkâri'nin 'artçı' isyanı

Hakkâri'de geçen salı meydana gelen ve iki kişinin öldüğü depremlerin ardından dün kentte 'yardım' isyanı çıktı. Yeterli yardım göremediklerini ve kendilerine sağlıklı kışlık çadır dağıtılmadığını öne süren yaklaşık 500 kişilik grup valilik önünde toplanarak...

HAKKÂRİ - Hakkâri'de geçen salı meydana gelen ve iki kişinin öldüğü depremlerin ardından dün kentte 'yardım' isyanı çıktı. Yeterli yardım göremediklerini ve kendilerine sağlıklı kışlık çadır dağıtılmadığını öne süren yaklaşık 500 kişilik grup valilik önünde toplanarak, 'Devlet nerede', 'Vali istifa', 'Rüşvetçi vali', 'Çadır nerede' sloganları attı.
Kalabalığa seslenen vali Erdoğan Gürbüz'ün ikna edemediği göstericilerden bir grup yürüyüşe geçerek, AKP il binası önünde toplandı. 'AKP istifa' sloganlarıyla binaya taş, sopa ve buz parçaları atarak camları kıran grubu partililer de sakinleştiremedi. Gruba müdahale eden polis, önce havaya uyarı ateşi açtı. Olaylar devam edince biber gazı kullanan polisle göstericiler arasında arbede çıktı. Grubu sakinleştirmeye çalışan Hakkâri Belediye Başkanı SHP'li Metin Tekçe de biber gazından etkilendi.
Vali Gürbüz, olaylara karışan altı kişinin polisce gözaltına alındığını açıkladı. Protestocuların da aralarında olduğu depremzedeler ise dün geceyi eksi 15 derece soğuk hava ve yarım metre kara rağmen dışarıda geçirdi.


    http://www.radikal.com.tr/7360617360610

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.