Hakkâri'nin gönüllü doktoru

Sağlık Bakanlığı'nın atadığı doktorların daha kente gelmeden istifa ettiği Hakkâri'ye iki yıl önce gönüllü gelen 44 yaşındaki Hazal Sayın, örnek bir davranış sergiliyor.

HAKKÂRİ - Sağlık Bakanlığı'nın atadığı doktorların daha kente gelmeden istifa ettiği Hakkâri'ye iki yıl önce gönüllü gelen 44 yaşındaki Hazal Sayın, örnek bir davranış sergiliyor. İki yıl önce Hakkâri'deki durumunu gazetelerden öğrenen iki çocuk annesi pratisyen hekim Hazal Sayın, Sağlık Bakanlığı'na başvurup gönüllü olarak kente tayinini istedi. Yüksekova ilçesinde sağlık ocağında görev yapan Sayın'ın eşi de Devlet Hastanesi'nde biokimyacı olarak çalışıyor.
Çukurca ilçesinde doktor bulunmadığı için 15 gün geçiçi görevle ilçeye giden Hazal Sayın, burada halka hizmet vermekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Hakkâri'ye gelmekten mutlu olduğunu anlatan Sayın, "Gazete haberlerini okuduğumda çok üzülmüştüm ve buraya gelmeye karar verdim. Bakanlık eşimle beni Yüksekova'ya gönderdi. Orada sağlık ocağında 30 bin kişiye hizmet veriyorum. Eşim ve iki çocuğumla Yüksekova'da düzenimizi kurduk, halkla bütünleştik. Ben doktorları Hakkâri'ye davet ediyorum. Özellikle bekâr doktorları. Buradaki insanların da hizmete ihtiyacı var. Bekâr doktorların ileride çocuklarına anlatacak çok anıları olacaktır" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7527647527640

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.