Hakkâri'ye doktor gitti, sıra cihazda

Hemodiyaliz ünitesinde uzman doktor olmadığı için bir ayda altı böbrek hastasının yaşamını yitirdiği Hakkâri Devlet Hastanesi'ne peş peşe uzman doktor atanıyor.

HAKKÂRİ - Hemodiyaliz ünitesinde uzman doktor olmadığı için bir ayda altı böbrek hastasının yaşamını yitirdiği Hakkâri Devlet Hastanesi'ne peş peşe uzman doktor atanıyor. Hastanede bir ay öncesine kadar beş olan uzman doktor sayısı 11'e çıktı. Ataması yapılan beş uzman doktor daha bu ay içinde göreve başlayacak.
Sağlık Bakanlığı, Hakkâri'ye ilk kez bir beyin cerrahı da atadı. Ancak, hastanede bu kez tomografi cihazının olmadığı ortaya çıktı. Daha önce İstanbul Numune Hastanesi'nde çalışan Dr. Gökhan Gökçe, Hakkâri Devlet Hastanesi'nde yeni görevine başladı. Dr. Gökçe, "Tomografi cihazı olmazsa benim burada kalmamın anlamı olmaz. Acil kanamalı ve diğer hastalara müdahale edemem" dedi.
Hakkâri Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İdris Ethemoğlu, bugüne kadar hastaneye hiç beyin cerrahı atanmadığı için tomografi cihazı bulunmadığını,
alınması için girişimlere başlandığını söyledi.
Kentteki sağlık sorunları, iki ay önce devlet hastanesinde hemodiyaliz ünitesinde uzman doktor olmaması nedeniyle tedavi olamayan altı böbrek hastasının ölmesiyle gündeme gelmişti.