Hakkâri'ye selam var

Hakkârili depremzedelere yardım etmek amacıyla düzenlenen 'Hakkâri Üşümesin' etkinliğinde 231 bin 500 YTL gelir elde edildi. Gecede Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ın yanı sıra Anadolu Ateşi de sahne aldı.

İSTANBUL - Hakkârili depremzedelere yardım etmek amacıyla düzenlenen 'Hakkâri Üşümesin' etkinliğinde 231 bin 500 YTL gelir elde edildi. Gecede Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ın yanı sıra Anadolu Ateşi de sahne aldı.
Mydonose Showland'de önceki gece düzenlenen etkinliğe katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası' kapsamında organizasyon düzenlenmesi için birkaç ay önce Mustafa Erdoğan'la görüştüğünü ancak Hakkâri'deki depremden sonra etkinliğin yöre halkı yararına gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığını anlattı. Çelik, "En tehlikeli insan kaybedecek şeyi olmayan insandır. İnsan olarak muhtaç olanlara el uzatılırsa, sosyal adaletin gerçekleşmesi adına önemli bir adım atılmış olur. Bu yüzden, bu organizasyonu çok anlamlı buluyorum" dedi. Hakkâri Belediye Başkanı Metin Tekçe de, böyle bir etkinliğin ilk kez gerçekleştirildiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmalardan sonra ise gösterilere geçildi. Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı 'Anadolu Ateşi'nin danslarıyla başlayan gecede, daha sonra Sezen Aksu sevilen şarkılarını seslendirdi. Sahne sırası Cem Yılmaz'daydı. Yılmaz, 'CMYLMZ' adlı gösterisinin bir bölümünü sahneledi. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ ise 'Haybeden Gerçeküstü Aşk' adlı oyunlarından bir bölüm oynadı.
Hastalar sevinecek
3 bin 677 izleyicinin bilet alarak katıldığı geceden 231 bin 500 YTL gelir elde edildi. Bu para ile Hakkâri'nin Keklikpınar Mahallesi'nde sağlık merkezi inşa edileceği belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7387217387210

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.