'Haklısınız, insanlık olarak örgütlenmiştik!'

'Haklısınız, insanlık olarak örgütlenmiştik!'
'Haklısınız, insanlık olarak örgütlenmiştik!'

Kapatılmak istenen 10 dernek arasında yer alan VAKAD ın üyeleri, basın toplantısı düzenledi.

Van’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne kapatılma tehdidi altında giren Van Kadın Derneği (VAKAD), dün düzenlediği basın açıklamasıyla haklarındaki ‘ PKK /KCK sistemi içinde yer aldıkları’ iddiasını reddetti. “Biz dernek konteynırına hırsız girmiş sanırken, 1 yıl sonra davanameden okuyup öğreniyoruz ki, konteynerimize polis, bizim haberimiz olmadan girmiş” diyen VAKAD üyesi Müjgan Günevi, VAKAD’ın ‘bağımsız olduğunu, hiçbir hükümetin, hiçbir siyasi partinin, hiçbir kamu kurumunun, hiç bir örgütün görüşleri, talimatları ışığında hareket etmediğini’ vurguladı.
Günevi, dağıtılan yardımlarla PKK propagandası yaptıkları iddiası için ise “Devlet, yardımları depolarda bekletirken, yardım malzemeleri depolarda yanıp yok olurken, yazlık çadırlarda çocuklar yanarak ya da soğuktan ölürken, biz elimizden geleni yaptık. Haklısınız örgütlüydük. Tüm Türkiye ’de örgütlüydük. İnsanlık örgütlüydü. Ülkenin her yerinden insanlar kutular içinde yolladılar insanlıklarını. Kimler ne yolladı, liste elinizde. Okuyun görün nerelere gidildi hangi yardımlar yapıldı” dedi.
Günevi “Peki, nerden çıktı bu propaganda meselesi? Gizli tanıktan. Ne diyor gizli tanık? VAKAD’la ilgili hiçbir şey. Hakkımızda hiçbir delil olmadan açılmış olan davayı kabul etmiyor ve mahkeme tarafından reddedilmesini istiyoruz. Derneğimize gizlice giren kişi veya kişilerden de şikâyetçiyiz” diye konuştu.


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  Dünya

  ,

  PKK

  ,

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  Mahkeme

  ,

  8 Mart

  ,

  Kamu

  ,

  Kadın

  ,

  propaganda

  ,

  siyasi

  ,

  liste