Halay da başı kadın kirvem!

Halay da başı kadın kirvem!
Halay da başı kadın kirvem!
Gaziantep'te sünnet olan 1 yaşındaki bebeğin kirveliğini babasının çalıştığı hastanede görev yapan psikiyatr Dr. Elif Usal kirvelik yaptı. Kadın kirve bol bol halay çekti.

NİZİP - Gaziantep 'in Nizip İlçesi'nde, psikiyatr Dr. Elif Usal, hastane personellerinden Ahmet Şanlı'nın sünnet olan oğluna kirvelik yaptı. Kirveliğini yaptığı 1 yaşındaki bebeği kucağına alarak türküler seslendirip halay çeken kadın doktor , "Bir kadın olarak kirvelik yaptığım için mutluyum" dedi.
Nizip Devlet Hastanesi personellerinden Ahmet Şanlı, oğlu Abdülkadir için sünnet düğünü düzenledi. Düğün için salona gelenler, sünnet olacak çocuğun kirveliğini Nizip Devlet Hastanesi'nde görevli Doktor Elif Usal'ın yaptığını öğrenince şaşkınlık yaşadı. Kirveliğini yaptığı Abdülkadir'i kucağından indirmeyen Dr. Usal, türküler okuyup davetliler ile birlikte halay çekti. Diyarbakırlı olduğunu ve kirvelik kültürüne yabancı olmadığını söyleyen Dr. Elif Usal, "Birlikte çalıştığımız arkadaşımızın çocuğuna kadın olarak kirvelik yaptığım için çok mutluyum" diye konuştu. (Metin İLİKSOY/DHA)


  ETİKETLER:

  Gaziantep

  ,

  sünnet

  ,

  Doktor

  ,

  Kadın