Halay da başı kadın kirvem!

Halay da başı kadın kirvem!
Halay da başı kadın kirvem!
Gaziantep'te sünnet olan 1 yaşındaki bebeğin kirveliğini babasının çalıştığı hastanede görev yapan psikiyatr Dr. Elif Usal kirvelik yaptı. Kadın kirve bol bol halay çekti.

NİZİP - Gaziantep 'in Nizip İlçesi'nde, psikiyatr Dr. Elif Usal, hastane personellerinden Ahmet Şanlı'nın sünnet olan oğluna kirvelik yaptı. Kirveliğini yaptığı 1 yaşındaki bebeği kucağına alarak türküler seslendirip halay çeken kadın doktor , "Bir kadın olarak kirvelik yaptığım için mutluyum" dedi.
Nizip Devlet Hastanesi personellerinden Ahmet Şanlı, oğlu Abdülkadir için sünnet düğünü düzenledi. Düğün için salona gelenler, sünnet olacak çocuğun kirveliğini Nizip Devlet Hastanesi'nde görevli Doktor Elif Usal'ın yaptığını öğrenince şaşkınlık yaşadı. Kirveliğini yaptığı Abdülkadir'i kucağından indirmeyen Dr. Usal, türküler okuyup davetliler ile birlikte halay çekti. Diyarbakırlı olduğunu ve kirvelik kültürüne yabancı olmadığını söyleyen Dr. Elif Usal, "Birlikte çalıştığımız arkadaşımızın çocuğuna kadın olarak kirvelik yaptığım için çok mutluyum" diye konuştu. (Metin İLİKSOY/DHA)


  ETİKETLER:

  Gaziantep

  ,

  sünnet

  ,

  Doktor

  ,

  Kadın

  http://www.radikal.com.tr/113304911330493

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KİRVELİK - pispor

  Kirvelik onurlu bir dostluk ve kardeşliğin temelidir.ünlü şair Ahmed Arif derki; Kirveyiz, kardeşiz, kanla bağlıyız Karşıyaka köyleri, obalarıyla Kız alıp vermişiz yüzyıllar boyu Komşuyuz yaka yakaya

  Sünnetmi isaretlenmekmi? - HannesYilmaz

  Sünnet dediginiz kucucuk bir bedenin kendi istegi disinda "din" adina isaretlenmesidir. Hic kimse bu tespite karsi cikamaz cunku hersey ortada. Birakin bu barbar ve adaletsiz gelenegi lutfen. Bu cocuk bedenler buyuduklerinde kendi hayatlarini tayin etme hakkina sahip olsun..

  "radikal" haber - yasinyasar

  Gerçekten Türk habercilik tarihinde eşine az rastlanır nitelikte bir haber. İşte bu yüzden bu gazetenin adı "radikal", zira diğer gazetelerde böylesine habercilik alanında çığır açabilecek nitelikte olan, gazetecilik ve habercilik etiğinin bu kadar dikkate alınarak yapıldığı başka bir haber bulamazsınız. Bu sebeple yeni yayın politakınızı her vatandaşımızın yürekten desteklemesi gerektiğini düşünmekteyim.