'Halı' yalanlaması

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç'ın eşi Gönül Kılıç'ın, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle emekli...

ANKARA - Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç'ın eşi Gönül Kılıç'ın, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle emekli Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş aleyhine açtığı tazminat davasında, mahkeme üyelerinin eşleri tanıklık yaptı. Tanıklar, Savaş'ın "Eve girdiğimde başı açık olan Gönül Kılıç, halının altına saklanmaya çalıştı" açıklamasını doğrulamadı.
Kılıç-Savaş davasına Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam edildi. Tarafların katılmadığı duruşmada ilk olarak davacı Kılıç'ın gösterdiği tanıklar dinlendi.
Anayasa Mahkemesi eski üyelerinden Selçuk Tüzün'ün eşi Ülker Tüzün, üye eşleri olarak Savaş'ın eşine ziyarette bulunduklarını, Savaş salona girdiğinde, kapıya arkası dönük oturan Kılıç'ın sağa sola bakıp başörtüsünü
aradığını anlattı. Tüzün, "Kılıç'ın saçını kapatmak için halının altına gizlendiğini görmedim. Yalnız saçını örtmek için sağa sola hareket yaptı" dedi.
'Tedirgin olmuştu'
Anayasa Mahkemesi üyesi Ali Hüner'in eşi Özden Hüner ise, "Vural bey eve geldiğinde, Gönül hanım tedirginlik gösterdi, ancak kendisini sağa sola atarak başını kapatmak için çaba göstermedi" diye konuştu.
Eşi de halıdan bahsetmedi
Vural Savaş'ın tanık gösterdiği eşi Nermin Savaş ise şu ifadeyi verdi:
"Evde, akşam saatlerinde Gönül Kılıç'a arkam dönük olduğu sırada salonda bir kıpırdanma olduğunu hissettim. Döndüğümde, Kılıç'ın başı iki elinin arasında idi. O sırada yanımdaki hanımefendi, 'Bu ne yapıyor?' diye sordu, diğer bir arkadaş ise 'Eşarbını bulamıyor' dedi. Bu sırada, eşimin salona geldiğini görünce hemen koşup onu itekledim. Vural bana, 'Ne oluyor. Hanımefendi hasta olduysa ambulans çağıralım' dedi, sonra salondan çıktı." Dava, eksik işlemlerin tamamlanması için ertelendi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Anayasa

  ,

  Ülker