Haliç'in ayağına bomba konmuş

Haliç Köprüsü'nün ayaklarından birine ve İkitelli İETT Garajı yakınına bırakılan bombalar uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirildi.

İSTANBUL - Haliç Köprüsü'nün ayaklarından birine ve İkitelli İETT Garajı yakınına bırakılan bombalar uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirildi. Bombanın köprüyü çökertecek kadar güçlü olmadığı açıklandı.
Haliç Köprüsü'nün Sütlüce tarafındaki ayaklarından birinde dün sabah şüpheli iki poşet gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. İlk incelemelerde bir paket içinde bomba olduğu belirlendi. Bunun üzerine çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Köprünün etrafındaki yollar trafiğe kapatılırken, bomba imha uzmanları beklenmeye başlandı. Bir süre sonra olay yerine gelen uzmanlar, incelemelerinin ardından paketi fünyeyle kontrollü şekilde patlattı. Patlayıcı, bomba imha ekipleri tarafından incelenmek üzere Emniyet'e götürüldü.
Yine dün sabah, Küçükçekmece'deki İETT Garajı yakınına da bomba bırakıldığı belirlendi. Şüpheli paketi gören vatandaşların durumu polise bildirmesinin ardından olay yerine gelen uzman ekipler, bombayı etkisiz hale getirerek bulunduğu yerden uzaklaştırdı.
Cerrah: Zarar veremezdi
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, her iki bombanın da aynı tür olduğunu açıkladı. Haliç Köprüsü'nün ayağına bırakılan bombanın zaman ayarlı olduğunu belirten Cerrah, patlaması durumunda köprüye zarar verebilecek nitelikte olmadığını söyledi.
Öte yandan, İstanbul'da 1 Şubat 1995 tarihinde de Haliç Köprüsü'nün Ayvansaray ayağına yerleştirilen bomba şans eseri patlamamıştı. Kasa içindeki patlayıcıyı ateşlemek için kullanılacak saatli bomba, saldırıyı düzenleyen militanın elinde infilak etmişti.


    http://www.radikal.com.tr/7443597443590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.