Haliç'te 2 aylık bebek cesedi bulundu

Haliç'te 2 aylık bebek cesedi bulundu
Haliç'te 2 aylık bebek cesedi bulundu
Haliç Sütlüce bölgesinde 2 aylık bebek cesedi bulundu.

İSTANBUL – Sütlüce 2 parkında, sahilde balık tutan bir kişi, denizin üzerinde duran bebeği fark etti. Önce oyuncak olduğu sanılan bebek denizden çıkarıldıktan sonra oyuncak olmadığı anlaşılınca polise haber verildi.

Olay yerine gelen polisler, ilk incelemede bebeğin iki aylık erkek olduğunu belirledi. Polis ekipleri yaptıkları incelemelerde, Eyüp'te bir bebek için kayıp müracaatında bulunulduğunu tespit etti. Deniz polisine bağlı dalgıçların da denizde arama yaptıkları öğrenildi.

Bebek cesedini denizden çıkaran İsmail Demirhan, " Sabah dalgıçlar karşıda arıyorlardı. Akşam üstü parka geldik. Balıkçı bir arkadaş vardı, oltayla balık tutuyordu. Görmüş bize haber verdi. Gelip baktığımızda önce oyuncak bebek zannettik. Emin olmak için aşağıya indik. Arkadaşla birlikte çıkardık ki gerçek bebekti" diye konuştu.

Polis ekipleri kayıp müracaatında bulunan Erol Algın'ı teşhis için olay yerine getirdi. Bebeği görür görmez teşhis eden baba sinir krizleri geçirdi. Polisin zapt etmeye çalıştığı baba baygınlık geçirince yere yığıldı.

Öte yandan anne Sultan Suna Argın'ın polise verdiği ifadede Eyüp Camisi'nde tuvalete girerken bir kadının kendisine 'bebeği tuvalete götürme mikrop kapar' dediğini, bunun üzerine bebeği kadına emanet ettiğini tuvaletten çıktıktan sonra bebeğin de kadının da ortalıkta görünmediğini, daha sonra da polise başvurduğunu söylediği öğrenildi. Annenin karakoldaki ifadesi devam ederken olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

DHA - Ümit TÜRK


  http://www.radikal.com.tr/114003611400361

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Her gördüğün camiye gideni içten Müslüman sanma. - brandywine06

  Ben olsam değil kendi bebeğimi yabancı bir kadına emanet etmek, hiç tanımadığım bir kadın bebeğini bana emanet etmek istese onu bile almam. Ama burada mekandan ve büyük olasılıkla kadın örtülü olduğundan güvenmiş. Anne bebeğini cami dışında herhangi bir kadına emanet etmezdi. Oysa camide olmak, namaz kılıyor olmak ya da örtülü olmak, hiç kimse için akıl sağlığının ya da içten iman etmiş olmanın kesin göstergesi değil. Anne bu gerçeği acı yoldan öğrenmiş. Başları sağolsun. Bebek günahsız gitti, mekanı cennettir.