Halk Bankası'ndan adliyeye hediye paketi

Halk Bankası'ndan adliyeye hediye paketi
Halk Bankası'ndan adliyeye hediye paketi

Fotoğraf Hürriyet'ten alınmıştır

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında ismi geçen Halkbank'a ait onlarca hediye paketi Çağlayan Adliyesi'ne getirildi. Adliye güvenlik görevlileri paketlerin içerinde kalem ve ajandalar bulunduğunu söyledi.

 

Hürriyet'ten Fırat Alkaç'ın haberine göre yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan tutuklanmasının ardından Çağlayan Adliyesi’nin B Kapısı’ndan güvenlik kontrolünden geçirilen ve üzerinde Halkbank yazan paketler avukatların tepkisini çekti.

MAHKEMELERE DAĞITILDI

Paketlerin fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaşan Avukat Önder Kırmızıtaş, “Bu paketlerin içinde gayri resmi , hukuk dışı bir şeyler olmayabilir. Ama burası adliye ve bu tür paketlerin gelmesi düşündürücü. Çünkü ismi geçen banka şu an bu adliyede soruşturma kapsamında tutuluyor. Burası bir kamu alanı. Ben de hem sıradan bir vatandaş olarak hem de avukat olarak bu duruma tepki gösteriyorum” dedi. Adliyenin güvenlik görevlileri ise paketlerin içerisinde hediyelik kalem ve ajandalar bulunduğunu ve mahkemelere dağıtıldığını söyledi.