Halk otobüsü korku saçtı

İstanbul'da, Şişli'de freni boşalan iki katlı halk otobüsü, 20 araca çarptıktan sonra durabildi. 500 metre kadar sürüklenen otobüs boş, sokak da tenha olduğu için kaza üç kişinin yaralanmasıyla atlatıldı.
Haber: VAHAP ŞATIR / Arşivi

İSTANBUL - Şişli'de İETT'ye bağlı iki katlı özel halk otobüsünün freninin boşalması sonucu meydana gelen kazada, üç kişi yaralandı, 20 araç maddi hasar gördü. Kazadan geriye kimi akordeon görünümü almış araçlar kaldı.
Şişli-Pendik arasında 251 hat numarasıyla çalışan 45 yaşındaki Bayram Ali Cevahiroğlu yönetimindeki özel halk otobüsü, Şişli'de yolcularını indirdikten sonra 19 Mayıs Caddesi girişinde manevra yapmak istedi. Bu sırada freni boşalan otobüs, önce Emruniye Irmak'ın kullandığı taksiye çarptı. Türk Kalp Vakfı önündeki ve yol üzerindeki çok sayıda araca çarpa çarpa aşağıya inen otobüsün şoförü, korna çalıp sinyal yaparak çevredekileri uyarmaya çalıştıysa da karşı yönden gelen 31 yaşındaki Hasan Şirin ve 44 yaşındaki Ahmet Yanıkoğlu'nun bulunduğu otomobil kaçamadı. Önüne aracı da katan otobüs, ancak 500 metre sonra durabildi.
Soför gözaltına alındı
Şoför Cevahiroğlu ile muavini kazayı yara almadan atlatı. Yaralanan taksi şoförü Irmak ile otomobildeki Şirin ve Yanıkoğlu, ambulanslarla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Şoför Bayram Ali Cevahiroğlu gözaltına alındı.
Oto yıkamacı Ali Püsküllü, olayı şöyle anlattı: "Uçak sesi gibi bir ses duydum. Olduğum yerde dondum kaldım. Otobüs şöförünü gördüm, direksiyona sarılmıştı. Otobüs üstüme geliyordu. Kaçtım, canımı zor kurtadım. Şans eseri caddede kimse yoktu."
Aracı hasar gören İTÜ öğretim görevlisi Levent Kaya ise, "Evim bu sokakta. Her zaman otobüsler buradan dönüş yapıyor" diye konuştu. Şişli 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Abdülkadir Sezgin de 2003'ten beri burada park ve manevra yapan otobüslerin kaldırılması için birçok yere başvurduğunu, hatta mahalleli olarak eylem hazırlığında olduklarını söyledi.
Olay yerine gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de 45 bin nüfuslu mahalleyi manevra alanı olarak kullanan otobüslerin kaldırılması için Büyükşehir Belediyesi ile görüşme yapıldığını söyledi. Sarıgül, "Kazanın okulların dağılımı sırasında meydana gelmemesi sevindirici" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/8471388471380

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.