Halk otobüsüne molotoflu saldırı

Halk otobüsüne molotoflu saldırı
Halk otobüsüne molotoflu saldırı
Şişli'de sefer yapmak için hazırlanan park halindeki özel halk otobüsüne yüzleri maskeli yaklaşık 15 kişilik grup tarafından molotofkokteyli atıldı.

Feriköy Cin Deresi otobüs duraklarında 11.30 sıralarında meydana gelen olayda yüzleri maskeli yaklaşık 15 kişilik grup, durakta Feriköy-Eminönü seferini yapmak için hazırlanan 34 ZA 8844 plakalı halk otobüsüne molotofkokteyli attı.

Bu sırada içinde yolcu bulunmayan otobüsün şoförü Orhan Çiftçi bir anda kendini dışarı attı. Molotoflar nedeniyle özellikle ön kısmında yanma meydana gelen otobüsün bazı camları da hasar gördü.

Yanmaya başlayan otobüse ilk müdahaleyi otobüsün şoförü Orhan Çiftçi ve çevredeki vatandaşlar yaptı. Büyümeden kısa sürede kontrol altına alınan yangına daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekibi de müdahale etti.

Özel Halk otobüsünün şoförü Orhan Çiftçi, “Her şey iki dakika oldu. Aradan çıktılar. Ne varsa attılar. Yüzleri maskeli 10-12 kişilik gruptu. Park halindeydim. Beş dakika sonra hareket edecektim. Korkmadım ama arabaya üzüldüm." dedi.

Olay yerinde inceleme yapan polis, durakta bulunan MOBESE kameralarını incelemeye alırken kaçan saldırganları yakalamak içini çalışma başlattı.

DHA - Uğur ALAATTİNOĞLU


  ETİKETLER:

  müdahale

  ,

  İnceleme

  http://www.radikal.com.tr/112746711274675

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yorumsuz - yaralı aslan

  hala ve hala ayrılıkçı olmayan Türk var mı?bir Türk olarak diğer Türk arkadaşlarıma soruyorum hala mı ayrılıkçı değilsiniz?bunları hala görmek istediğinize emin misiniz?

  Yine mi bunlar? - BaşkaBirşey

  Yine bu Dev-Sol'cular. Bir de halk adına savaşıyorlar ya! Sonra da halk otobüsü yakıyorlar.

  bune ya - 1337

  bunu yapan insan olamaz ya. yarın o arabaya kendisini veya akrabasının bineceğini bilmeyecek kadar zihniyetsiz olamazlar. Bu haberi görüce içim acıdı.

  aynen devam - adad

  polis adana'da çocuk öldürür medya görmez ama bir otomobile zarar verilir ilk haberler arasında yer alır. bunu meşru ya da haklı gördüğüm için söylemiyorum ama bir insanın hayatının devletin bir aracından önemsiz olduğu bir ülkede yaşadığım için üzülüyorum...

  Hayret! - omerL.

  Şiddeti öven ya da acizce haklı çıkarmaya çalışan yorum gelmemiş henüz.