Halkalı'da su basan fabrikanın malları yağmalandı

Halkalı'da su basan fabrikanın malları yağmalandı
Halkalı'da su basan fabrikanın malları yağmalandı
İstanbul sel felaketini yaşarken bazı fırsatçılar da bu durumdan yararlanma çabasına girdi. Halkalı'da bir fabrikanın malları yağmalandı. İkitelli'deki Basın Yolu'nda etrafa saçılan tüfeklerin de yağmalandığı görüldü. Polis tüfekleri geri toplamaya çalıştı


İkitelli ve Halkalı'da yaşanan felaketten nemalanmaya çalışanlar ve meraklı vatandaşlar arama kurtarma çalışmalarını zorlaştırıyor. Ölü sayısının 11'e yükseldiği bölgede yol henüz trafiğe açılmış değil. Çalışmaların yoğun olarak devam ettiği bölgede havanın kapatması bekleniyor. Öğleden sonra da bölge için yeni bir sel beklentisi var.

Afet bölgesinde yaşanan bir diğer manzara ise bir yanda ceset torbaları dururken bir yanda da bölgedeki fabrikalardan yollara sürüklenen kumaş ve deterjan gibi malzemeleri toplamaya çalışanlar.

Bölgedeki muhabirlerin verdiği bilgiye göre bölgede son derece trajik bir manzara var. Bölge fabrikaların atölyelerin olduğu bir yer. Ciddi anlamda bir yağmalama yaşanıyor. Buraya minibüsleriyle ve kamyonetlerle gelenler buldukları malzemeleri yükleyip gidiyorlar. Polis bu yağmacıların peşinde. Halk yağmacılara müdahale etmeye çalışıyor.