Halkevi üyelerine polis müdahalesi: 18 gözaltı

Halkevi üyelerine polis müdahalesi: 18 gözaltı
Halkevi üyelerine polis müdahalesi: 18 gözaltı
Halkevleri'nin, 81'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Belediye İş Hanı önünde yürüyüş yapmak isteyen Halkevi üyelerine polis müdahelede bulundu. 18 kişi gözaltına alındı.

İZMİT - İzmit Belediye İş Hanı önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik Halkevleri üyeleri 81’inci yıldönümü nedeniyle yürüyüş yapmak istedi. Hürriyet Caddesi’ni ulaşıma kapatan polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Yürüyüşü engellemek isteyen polis ile kalabalık arasında arbede yaşandı. Polisin biber gazı ve su sıkmasının ardından Halkevleri üyeleri ellerinde bayraklarla polislere saldırdı.

EYLEMCİ GRUP TAZYİKLİ SUYA KARŞIN YÜRÜMEK İSTEDİ

Eylemci grup tazyikli suya karşın yürümek isteyince, polis de aralarında Halkevi Saraybahçe Başkanı Mihrican Atalay’ın da aralarında bulunduğu 18 eylemciyi yaka paça gözaltına aldı. Gözaltılar sırasında bazı vatandaşlar polise ıslık ve alkışla destek verdi. Bazı vatandaşlar ise gözaltına alınan Halkevi üyelerine tekme ve yumruk vurmaya çalıştı. Polis bir yandan eylemcileri gözaltına alırken, diğer yandan ise vatandaşları sakinleştirmekte güçlük çekti.

Belediye İş Hanı önünde dağılan Halkevi grubu, daha sonra Sabri Yalım Parkı’nda toplandı ve grup adına yapılan açıklamada yaşanan olaylar kınanarak, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılması istendi. Burada yapılan açıklamanın ardından eylemci grup, alkışlar eşliğinde Kocaeli Halkevi’nin bulunduğu Belediye İş-Hanı’na yürüdü.(dha/Ergün Ayaz)


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Belediye

  ,

  ,

  güvenlik

  http://www.radikal.com.tr/112272011227202

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hayırdır - Efendisiz65

  halkevlerine sağlam müdahale ama sinoplu faşolara canım cicim. biri sadece yürüyecek diye dayak yiyor öteki elinden gelse her zamanki gibi kan içmeye çalışacak ama dokunulmuyor bile. hoş bu devletten farklı birşey beklemekde ahmaklık ya neyse...

  YAKLAŞIM SİNOP'A BENZEMİYOR - akçakaya

  Sinop'ta BDP'lilere saldıran ve linç etmek isteyenlere, polisin gösterdiği müsamahayı burada göremiyoruz. Acaba yanlış mı görüyorum?