Haluk Kırcı tahliye oldu

Haluk Kırcı tahliye oldu
Haluk Kırcı tahliye oldu
Ankara Bahçelievler'de 1978 yılında Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi 7 kişinin öldürülmesine karıştığı gerekçesiyle hüküm giyen ve tahliye edildikten sonra 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve gasp' suçlarından toplam 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan Haluk Kırcı, avukatlarının başvurusu üzerine 2,5 yıldan beri bulunduğu Bursa Cezaevi'nden tahliye edildi.

RADİKAL -  Haluk Kırcı,  denetimli serbestlikten yararlandı.

Ankara Bahçelievler’de 1978 yılında Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi 7 kişinin öldürülmesine karıştığı gerekçesiyle hüküm giyen ve tahliye edildikten sonra 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve gasp' suçlarından toplam 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan Haluk Kırcı, avukatlarının başvurusu üzerine 2,5 yıldan beri bulunduğu Bursa Cezaevi’nden tahliye edildi.

Bir işadamını cezaevine çağırarak tehditle 5 milyon dolar para istendiği iddiasına ilişkin İstanbul 11'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Haluk Kırcı'ya, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve gasp' suçlarından toplam 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Bu cezanın 2011 yılında Yargıtay tarafından onanmasının ardından yeniden cezaevine konulan Haluk Kırcı, 2,5 yıl önce Eskişehir Cezaevi’nden Bursa H Tipi Cezaevi’ne nakledildi.

Dün Bursa Açık Cezaevi’ne nakledilen Haluk Kırcı’nın Avukatı Veysel Aşkın'ın başvurusunu inceleyen İnfaz Hakimliği, Cumhuriyet Savcısının da görüşünü alarak, akşam saat 17.00 sıralarında denetimli serbestlik yasası hükümleri uygulanarak tahliyesine karar verdi. Cezaevi çıkışında eşi Vesile Kırcı tarafından karşılanan Haluk Kırcı’nın İstanbul’a gittiği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/128673312867332

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yerli IŞİD'çiler. - Su Cemre Sim

  Kaşımızın üzerindeki karayı unutup,elin katillerini kınıyoruz.Yüzünü görmediği,hiçbir tanışıklığının olmadığı, yedi masum genci bir gecede telle boğan adamların hakim olduğu bir ülkede yaşıyoruz.Milletvekili olur her halde.

  NASIL YA? - Ali Karatay

  Yedi devrimci genci katlet ama özgür öl! "Bebek katili hapisten çıkmasın!" diye ötenler nerede, neden gıkları çıkmıyor? Bu adamın katlettiği yedi genç ağaç kavuğundan mı çıkmıştı, ana kuzusu değiller miydi? Bu düzende adalet yok, yıkacağız ve adil bir tane kuracağız.