Hamburgercide dayak yiyen çocuk konuştu

Hamburgercide dayak yiyen çocuk konuştu
Hamburgercide dayak yiyen çocuk konuştu
Suriyeli Halil, Burger King işletme müdürünün burnuna yumruk ve yüzüne tokat attığını, ayaklarını ise tekmelediğini söyledi...

RADİKAL - İstanbul Şirinevler Burger King şubesinde bir müşterinin bıraktığı patatesleri almak istediği için restoran müdürünün şiddetine maruz kalan 11 yaşındaki Suriyeli H., Milliyet gazetesinden Seray Yalçın'a konuştu.

Şirinevler Burger King şubesinde 21 Ocak akşamı bir müşteriden artan patates ve kola almak istediği için restoran müdürün tarafından dövülen 11 yaşındaki Suriyeli H.'nin hikayesi yürekleri dağladı. H.’nin sosyal medyaya yansıyan fotoğrafları kısa sürede gündem yaratarak tepki toplamış, Burger King şiddet uygulayan çalışanının işine son vermişti.

2 YIL ÖNCE GELDİ
Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak 2 yıl önce Türkiye ’ye gelen binlerce Suriyeliden biri olan H., gün boyu sokaklarda dilenerek karnını doyurmaya çalışıyor. Ailesiyle Halep’ten Yenibosna’ya gelen ve burada yaşayan H.’nin 28 yaşındaki annesi konfeksiyon işinde çalışırken, 33 yaşındaki babası ise sokakta karton topluyor. Küçük çocuk, 13 ve 10 yaşındaki 2 kardeşiyle bütün gün İstanbul sokaklarında dolaşarak vatandaşlardan yemek ve para istediğini anlattı.

‘PARA VERDİLER' İDDİASI
Olayın olduğu gün patatesleri aç olduğu için almak istediğini söyleyen Halil, kendisine şiddet uygulayan müdürün burnuna yumruk ve yüzüne tokat attığını, ayaklarını ise tekmelediğini anlattı. Ayrıca iddiaya göre, Burger King şubesi müdürü, H.’nin şiddet görmesinin ardından babasına 100 lira vermek istedi ancak baba parayı kabul etmeyerek müdürün yüzüne fırlattı.


  http://www.radikal.com.tr/127910512791051

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vicdanın yok mu? - Selimserincan

  Senin yerine ben olsam; o çocuğu çağırır hamburger yedirirdim. Büyük ihtimal bu çocuk henüz hamburger de yememiştir...senin çocukların yok mu vicdansız. Hangi dili konuşursa konuşsun o bir insan ve de çocuk...Prof. Üstün Dikmenin güzel bir sözü var." Deri rengimiz ne olursa olsun; gözyaşlarımızın rengi hep aynıdır."