Hamile ablaya töre kurşunu

Kadınlara yönelik bir 'töre' vahşeti de Şırnak'ta yaşandı. 14 yaşındaki R.B., evlilik dışı ilişkiye girdiği gerekçesiyle 16 yaşındaki ablası Berivan B.'yi öldürdükten sonra, annesiyle birlikte gözaltına alındı. Berivan'ın altı aylık hamile olduğu anlaşıldı.

ŞIRNAK - Türkiye'nin sık sık tanık olduğu töre cinayetlerinden biri de Şırnak'ın Silopi ilçesinde işlendi. 14 yaşındaki R.B., gayrimeşru ilişki sonucu hamile kalan 16 yaşındaki ablası Berivan B.'yi tabanca ile vurarak öldürdü. Cinayetten sonra polisi arayarak cinayet işlediğini söyleyen R.B. gözaltına alındı.
Cudi Mahallesi'nde kimliği belirlenemeyen bir kişi ile girdiği gayrimeşru ilişki sonucu hamile kalan Berivan B., kardeşi R.B tarafından geçen cumartesi akşamı evlerinde tabanca ile vurularak öldürüldü. Alnına ve karnına isabet eden kurşunlarla hayatını kaybeden Berivan B.'nin altı aylık hamile olduğu belirlendi. R.B., cinayetten sonra polis karakolunu arayarak, "Cinayet işledim gelin beni teslim alın" dedi. Olay yerine gelen Emniyet kuvvetleri R.B. ile birlikte kendisini cinayete azmettirdiği gerekçesiyle annesi Tayibet B.'yi de gözaltına aldı. İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen anne ve oğlu tutuklanarak cezaevine kondu. Baba Hasan B.'nin 'kızını öldürmeyeceğini ve tanıdıklarının yüzüne bakamayacağını' söyleyerek kısa süre önce ilçeyi terk ettiği öğrenildi. Berivan B.'nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Burada yapılan otopside Berivan B.'nin karnına isabet eden kurşunun karnındaki bebeğin kalbini parçaladığı ortaya çıktı.


    http://www.radikal.com.tr/7479777479770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.