Hamile kadını da vurdular

Evinin balkonunda otururken üç aylık hamile kadın, bir otomobilden havaya açılan ateş sonucu yaralanarak felç oldu. Genç kadının tedavisi sırasında sakat kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bebeğinin de alınabileceği açıklandı.
Haber: MEHMET BULUT / Arşivi

GAZİANTEP - Evinin balkonunda otururken üç aylık hamile kadın, bir otomobilden havaya açılan ateş sonucu yaralanarak felç oldu. Genç kadının tedavisi sırasında sakat kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bebeğinin de alınabileceği açıklandı.
Gaziantep'in Göztepe Mahallesi'nin Fedai Mehmet Caddesi'ndeki bir kahveye önceki gece gelen dört kişi, adı öğrenilemeyen hasımlarını sordu. Kahvehane sahibinin sorulan kişiyi tanımadığını söylemesi üzerine dışarı çıkan bu kişiler, otomobillerine bindi ve gözdağı vermek amacıyla yedi el havaya ateş edip kaçtı. Kurşunlardan biri, aynı caddede üç katlı binanın en üst katındaki evinin balkonundan aşağıya bakan üç aylık hamile, 24 yaşındaki Nursel Dokumacı'nın sol koltuk altına isabet etti. Talihsiz kadın yakınları tarafından Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Nursel Dokumacı yaşama döndürüldü. Ancak, sırt omurgası ile akciğeri zedelenerek kanayan Dokumacı'nın belden aşağısı felç oldu.
Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tevfik Güç, bebeğin ise çekilen röntgenler sırasında alınan ışınlar nedeniyle sakat kalma olasılığının yüksek olduğunu açıkladı. Dr. Güç, "Bebekle ilgili karar kadın doğum uzmanı arkadaşlarımızın çekeceği ultrasonlardan sonra verilecek. Ancak, büyük olasılıkla bebek alınacak" dedi.
Yoğun bakımdan çıkarılıp servise alınan Nursel Dokumacı, "Hava almak için balkona çıkmıştım. Birden elektrik çarpmasına benzer bir şok yaşadım. Sonrasını hatırlamıyorum. Bunu yapan Allah'ından bulsun" diye konuştu.
Dokumacı'nın eşi 27 yaşındaki Mehmet Dokumacı 2.5 yaşında bir kızları olduğunu anlatırken, polis, H.İ., K.Ç. ve K.B.'nin olayda kullanılan iki tabancayla yakalandığını açıkladı. Zanlılar tutuklanırken, olayla ilgisi bulunduğu öne sürülen H.Ç.'nin arandığı belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7556237556230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.