Hamile kadını sevgilisi bıçaklamış

Hamile kadını sevgilisi bıçaklamış
Hamile kadını sevgilisi bıçaklamış
Beyoğlu'nda 1.5 aylık hamile Zeynep Yıldız'ın bıçaklanması olayı aydınlatıldı. İlk ifadesinde "Beni bir tinerci bıçakladı" diyen genç kadını sevgilisinin bıçakladığı ortaya çıktı. Yıldız'ın sevgilisi olduğu ortaya çıkmasın diye ilk ifadesinde yalan beyanda bulunduğu tespit edilirken, olayı gerçekleştiren zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu.

RADİKAL - Beyoğlu'nda geçen hafta karnından bıçakla yaralanan 1,5 aylık hamile Zeynep Yıldız (22), hastanedeki tedavisinin tamamlanmasının ardından polis merkezine gelip ifade verdi. Genç kadının ifadesinde eski erkek arkadaşı olduğunu söylediği Hamza Tarhan'ı suçlayıp "Buluştuk. Barışmak istediğini söyledi. Mümkün olmadığını, hamile olduğumu söyledim. Bıçaklayıp kaçtı" diye konuştuğu öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDI

İlk ifadesinde "Beni sigara isteyen tinerci bıçakladı" şeklinde konuşup, bıçağı kullanan kişinin kimliğini saklayan genç kadın bu nedenle " Suç uydurmak"la suçlandı, bu nedenle ifade verdi.

"ERKEK ARKADAŞIM OLDUĞUNU ÖĞRENMESİNLER DİYE"

Zeynep Yıldız'ın bıçağı kullanan kişinin kimliğini gizleyip, aslında olmayan bir başka kişiyi suçlamasını "Erkek arkadaşım olduğunu gizlemek için" diyerek açıkladığı öğrenildi. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından serbest bırakılan Zeynep Yıldız yanındaki kadın yakınıyla hızla uzaklaştı.

"TİNERCİ BIÇAKLAYIP KAÇTI" DEMİŞTİ

Yıldız olayın meydana geldiği gün polise onu kendisinden sigara isteyen bir bağımlının bıçakladıktan sonra kaçtığını söylemişti.

'KENDİNİ BIÇAKLATTI' DEMİŞTİ

Genç kadın hastanede tedavi görürken, Hamza Tarhan ise polise şu ifadeyi vermişti: "Zeynep benim eski sevgilim. Yaklaşık 4 ay aynı evde yaşadık. Bazı sorunlar nedeniyle ayrıldık. Muğla'ya eski eşinin yanına gitti. İstanbul 'a geldiğinde bir süre yine görüştük. Olaydan bir gün önce beni aradı. Buluşma teklifinde bulundu ve bir gün sonra buluştuk. Eski eşinden hamile kaldığını söyledi ve bu bebeği yok edip evlenme teklifinde bulundu. Ben de onu çok sevdiğimden teklifini kabul ettim. Nasıl olacak diye sorduğumda ise ‘Bıçakla karnıma vur’ dedi. Ben kabul etmedim. Cerrahi yöntemlerle halledelim dedim. Kabul etmedi. Beni de razı etti. Seyyar satıcıdan aldığımız küçük bıçakla olayın yaşandığı yere geldik. Bana ısrarla yapmamı söyledi. Yapmak istemedim. Birkaç defa denedim ama yapamadım. Onun zorlamasıyla ve bana bağırıp vücudunu bıçağa yaklaştırmasıyla elimde bulunan bıçağın ucu karnına girdi. Sonra bana sen git dedi. Ben de bıçağı alıp gittim. Bıçağı daha sonra bir sokakta çöpe attım…”

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ OLAYI AYDINLATTI
Olay yerine yakın kameraları inceleyen Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekipleri Yıldız'ın saldırıdan önce Hamza Tarhan (25) ile yürüdüğünü tespit etti. Tarhan yakalandı; Poliste ve adliyedeki ifadelerinde kadının eski sevgilisi olduğunu, hamileliğinden kurtulmak için senaryo kurup kendini bıçaklattığını ileri sürdü. Tarhan tutuklanıp cezaevine konuldu.
DHA-Zeki GÜNAL