Hamile polisler sivil giyinebilecek

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği'nde kadın polislerin vücuda yapışan (strech) pantolon giymesini yasaklandı.

ANKARA - İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği'nde kadın polislerin vücuda yapışan (strech) pantolon giymesini yasaklandı. Yeni yönetmelikte, hamile polislerin resmi kıyafet yerine sivil olarak giyinebilmelerine imkân tanındı. Yönetmelikteki bazı yasaklar şöyle:

  • Erkekler saçlarını, kep giyildiğinde dışarı taşmayacak uzunlukta kestirecek. l Erkekler siyah, bayanlarsa ten rengi, şeffaf ve parlamayan çorap giyecek. l Bayanlar tırnak uzatamayacak, makyaj ve saç modellerinde abartıya kaçamayacak. Takı takılmayacak. Saçlar dağınık bırakılmayacak. l Masa başında görev yapan sivil kadın polisler kolsuz ve çok açık yakalı gömlek bluz veya elbise, vücuda yapışan (strech) kot ve benzeri pantolonlar ile terlik ve sandalet tipi ayakkabı giyemeyecek. Etek boyu dizden yukarı ve yırtmaçlı olamayacak.