Hamile yengesini yumruklayarak öldürdü

Hamile yengesini yumruklayarak öldürdü
Hamile yengesini yumruklayarak öldürdü
Bismil'de 8.5 aylık hamile Zeynep Taş, kayınbiraderi Mehmet Taş'ın attığı yumruk nedeniyle düşüp başını çarptı. Taş'ın bebeği sezaryenle alınırken, genç kadın yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

 

DİYARBAKIR - Olay, Bismil’in Yağmur Köyü’nde dün meydana geldi. İki çocuk annesi 8.5 aylık hamile Zeynep Taş, eşi Nurettin Taş’ın evde olmadığı sırada kayın biraderi Mehmet Taş, iddiaya göre kendisine yemek hazırlamasını istedi. Zeynep Taş, "Ben hasta ve hamileyim, sana yemek hazırlayamam" dedi. Bunun üzerine çıkan tartışma sırasında Mehmet Taş, yengesine yumruklarla vurmaya başladı. Aldığı yumruk darbeleri sırasında iddiaya göre başını duvara çarpan Zeynep Taş bayıldı.
Yakınları tarafından Bismil Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Zeynep Taş’ın hemen tedavi altına alındı. Doktorlar, Taş’ın karnındaki bebeği sezaryenle aldı. Kız bebek, Diyarbakır Kadın ve Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Zeynep Taş ise doktorların tüm çabasına karşın öldü. Zeynep Taş, Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Yağmur Köyü’nde toprağa verildi.
Yengesinin ölümüne neden olmakla suçlanan Mehmet Taş, gözaltına alındı ve jandarmada sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.  (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115915911591591

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GÜNDE KATLEDİLEN BEŞ KADINA - pispor

  Bir yenisi eklenerek altıya çıktı AKP hükümeti baş örtüsü ile yok üniversite öğrencilerinin özel evlerde kızıl erkekli kalmaları peşinde hafiyeliğe soyunmuş ama bu ülkede küçük gelinler kadın cinayetlerinin önlenmesi için kılını bile kıbırdatmıyor