@ismailsaymaz

Hanefi Avcı için ekstra ceza isteği

Hanefi Avcı için ekstra ceza isteği
Hanefi Avcı için ekstra ceza isteği
75 sanıktan 28 kişi beraat etttiği Devrimci Karargah Davası'nda savcı kararı temyiz etti. Sadece 3 kişinin suçsuzluğunu kabul eden savcı Hanefi Avcı'ya ekstra ceza verilmesini istedi
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

İSTANBUL - Devrimci Karargah Davası’nın “gerekçeli kararı” açıklandı. Kararın açıklanmasıyla Savcı Ufuk Ermertcan temyize gitti. 75 sanıktan 28 kişi beraat etttiği davada, Savcı Ermertcan, aralarında gazeteci Aylin Duruoğlu’nun da bulunduğu, beraat edenlerden 25’ine “ örgüt üyeliği”nden ceza verilmesini istedi. Savcı, 12 kişinin de “örgüte yardım” değil, “örgüt üyeliği”nden mahkum edilmesini talep etti.

Savcı Ermertcan Hanefi Avcı’ya kişisel veriler elde etme suçundan ayrıca ceza verilmesini istedii. Gerekçe olarak da, “Suçu sabit olmadığından beraatine karar verilmiş ise de sanığın görevinden ayrılmasına rağmen teyp kasetlerinin ele geçirildiği odasında misafirlerini ağırladığı, emniyet müdür vekilinin beyanına göre bu odaya başka kimsenin girmediği, odada Hanefi Avcı adı ile yazılmış bir not bulunması dikkate alındığında sanığın suçunun sabit olduğu”nu gösterdi.