Hani B.Ç'nin ruh sağlığı bozulmamıştı

BURSA/DİYARBAKIR - Eski Vakit gazetesi yazarı 76 yaşındaki Hüseyin Üzmez’in cinsel istismarına uğradığı iddia edilen ve Adli Tıp Kurumu’nun daha önce ‘Ruh sağlığı bozulmamıştır’ raporu verdiği 15 yaşındaki B.Ç psikolojik sorunları nedeniyle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda 16 Nisan’da yapılan muayenede, ‘Anksiyete bozukluğu’ ve ‘Panik bozukluk’ tanısı konulan B.Ç’nin tedavisi devam ediyor. B.Ç’nin tedavisini ve terapisini takip eden UÜ Tıp Fakültesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı yetkilileri, psikolojik sorunları ve ‘intihar eğiliminin olması’ nedeniyle kız çocuğunun, kliniğe yatırılması kararı aldı. Bunun üzerine B.Ç, sosyal hizmet uzmanları eşliğinde altı gün önce hastaneye yatırıldı. B.Ç’nin sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.
Öte yandan Siirt’te erkek arkadaşını ziyarete gittiği yerel radyoyu basan ailesinin saldırısı sırasında 6. kattan düşen ve götürüldüğü hastanede amcasının bıçakladığı 17 yaşındaki Narin E. tedavisinin ardından devlet korumasına alındı. 

Narin kız yurdunda
Narin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Kız Yetiştirme Yurdu’da yerleştirildi. (aa, dha)