Hani perde hep açık kalırdı?

Organizatör eksik ödeme yapınca Çığır Sahne Tiyatrosu ekibi,
'Kadın Kadına Hamam' isimli oyunun ikinci perdesinde sahneye çıkmadı.

ADANA - Organizatör eksik ödeme yapınca Çığır Sahne Tiyatrosu ekibi,
'Kadın Kadına Hamam' isimli oyunun ikinci perdesinde sahneye çıkmadı. Seyirciler bir saat süresince oyunun yeniden başlamasını beklerken, kuliste kavga çıktı, kapılar, pencereler kırıldı.
Almula Merter'in yönettiği ve Fatih Ürek, Melda Gür, Oya İnci, Nami Esatgil, Nilgün Karababa, Evin Esen ile Tuna Arman'ın rol aldıkları 'Kadın Kadına Hamam' adlı oyun önceki gün Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda sahneye konuldu. Ancak ilk perdenin kapanmasının ardından Merter ile organizatör Mevlüt Yetim arasında 500 milyon lira eksik ödeme yapıldığı iddiasıyla tartışma çıktı. Merter ve oyuncular anlaşılan 7 milyar liranın tamamını almadan oyunun ikinci perdesinde oynamayacaklarını söyleyince kavga çıktı. Oyuncular ve organizatörün yakınları kuliste birbirlerine girdi. Kavga sırasında kulis kapıları ve camları kırıldı.
'Az bilet satıldı'
Polisin müdahalesiyle sakinleştirilen taraflar birbirlerini suçladı. Oranizatör Yeti, bilet satışlarının beklenilenin altında olması nedeniyle 500 değil, 200 milyon lira eksik ödeme yaptıklarını söyledi. Bir saat oyuncuların sahneye çıkmasını bekleyen seyirciler salon ışıkları söndürülünce oyuncuları alkışlarla protesto etti.