Hani Türk halkının ölüye saygısı vardı?

Hani Türk halkının ölüye saygısı vardı?
Hani Türk halkının ölüye saygısı vardı?
Yalova'da 17 Ağustos depreminde yaşamını yitiren 2 bin 504 kişinin anısına yaptırılan 'Deprem Anıtı', bazı kişilerin ölenlerin isimlerini karalaması ve sevgilileriyle birlikte adlarını yazması nedeniyle tanınmayacak hale geldiYalovalılar, ‘ölenlere saygısızlık’ olarak nitelendirdikleri bu davranışların önlenmesini, gerekirse bekçi bulundurulmasını istedi.
17 Ağustos Marmara Depremi’nde Yalova'da 2 bin 504 kişi öldü, 4 bin 505 kişi yaralandı. Depremde ölenlerin anısına 17 Ağustos adı verilen parka, ölenlerin adlarının yazıldığı ‘Deprem Anıtı’ dikildi. Ancak aradan geçen 10 yıla yakın süre içerisinde bu anıt, bazı kendinibilmezler tarafından tanınmayacak hale getirildi. Depremin yıldönümünde ölenlerin yakınlarının gelip anma töreni düzenledikleri anıtta yazılı isimler bazı kişiler tarafından sprey boya ile kapatılırken, bazıları da buraya kendileri ve sevgililerin adını kalp resmi yaparak yazdı.
Deprem anıtını bu halde gören Yalovalılar, “Bunu yapanların, ölenlerin hatıralarına bile saygısı yok. Belediyeden burada alınan önlemleri artırmasını, gerekirse bekçi bulundurmasını istiyoruz” dedi.
17 Ağustos Depremi’nde Yalova’da 27 bin 355’i ağır olmak üzere, toplam 82 bin 227 konut ve işyeri hasar görmüştü.(dha)