'Hani Türk polisi adam öldürmezdi'

'Hani Türk polisi adam öldürmezdi'
'Hani Türk polisi adam öldürmezdi'
Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi Gürkan Korkmaz, "Bu, sadece Korkmaz ailesinin değil, Eskişehir'in ve Türkiye'nin davasıdır" dedi.

HATAY - Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında bir grup tarafından sopayla dövülüp, 38 gün komada kaldıktan sonra ölen Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz “Biri polis 4 kişinin tutuklanması bizi memnun etti. Polisin tutuklanması Eskişehir Valisi Azim Tuna’ya iyi bir cevap oldu” diye konuştu.
Kardeşinin ölümü sonrası yaşanan gelişmeyi değerlendiren Gürkan Korkmaz, görüntülerin açılmasıyla olayın yaşandığı yerdeki fırıncının yalanlarının birer birer ortaya çıktığını söyledi. Yeni görüntüler ile birlikte bir- çok şeyin açığa çıktığını aktaran Gürkan Korkmaz şunları söyledi: “Fırın sahibi kameranın çalışmadığını hatta bozuk olduğunu beyan ediyordu. Ondan sonra kayıtların uzman ellerce silindiği tespit edildi. Kayıtların açılmasından sonra fırın sahibinin birçok yalanı ortaya çıkmış oldu.” 
Gürkan Korkmaz


'POLİS SIYRILAMAZ'

Kardeşini dövenlerin içinde bir polisin de bulunduğunun ortaya çıktığını söyleyen Korkmaz, “Sadece bir polisin olaya karışmış olma ihtimali mümkün değil. O gün orada çok sayıda polis var. Polis ‘karışmadım, suçum yok’ deyip olaydan sıyrılamaz” diye konuştu. Görüntülerde polisin Ali İsmail’i darp ettiğinin görüldüğünü vurgulayan Gürkan Korkmaz şöyle konuştu: “Bu darplar sonucunda Ali İsmail maalesef vefat etti. ‘Bu eylemi polisler yapamaz. Türk Polisi böyle bir şey yapmaz’ diyen Eskişehir Valisi Azmi Tuna’ya da cevap oldu. Eskişehir Emniyet Müdürü henüz bir açıklama yapmış değil. Orada kimlerin görevli olduğunu, bire bir darp olayına iştirak etmemişse de buna engel olmayan diğer polisler için de gereken işlemlerin yapılması için başvuruda bulunacağız. Bundan sonraki süreçte hukukun kendilerine izin verdiği her türlü yolu kullanacağız. Bu, sadece Korkmaz ailesinin davası değil. Bu, Eskişehir’in, Türkiye’nin davası. Bundan sonra anaların ağlamaması, evlatların yitirilmemesi için umarım bu dava örnek olur.” (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/1145549114554916

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Germiyan, germiyanlardan kalma bir kafa. - KAYVEN

  Türk polisi artık Türk'ün polisi değil, bir siyasi partinin polisidir. Bunu herkes böyle bilmeli. O siyasi partinin başındaki canice emir veriyor, poliste gestapo rolünü acımasızca yerine getiriyor. Bu emri verendir asıl katil. Sevgili Korkmaz bu katilden davacı olmalı. Onu yargılatmalı. Asıl suçlu hakkında maddi ve manevi tazminat davaları açmalı. İnsan hakları mahkemesine taşımalı olayı. Sevgili İsmail'in adına bu ülkenin milyonlarca gencine işkence edilmiştir, milyonlarca fidan katledilmiştir. Bu caniler ortada ve erk sahibi oldukça bir çok İsmail'imizin aynı yolla katledilmeyeceğini hiç kimse garanti edemez.

  Olabilir mi? - easyrix

  Sayin basbakanimiz da bir konusmasinda bizim milletimiz boyle bir sey yapmaz demisdi. Gecmisdeki 1915 olaylari icin

  Türk polisi adam öldürmez, destan yazar - X120

  Saçmalamayın, Türk polisi adam öldürmez! Türkiye'nin ara sokaklarında beş on tanesi birleşip 19 yaşındaki çocukları döverek öldüren Muz Cumhuriyeti polisidir. Göz altında ince arama, işkence yapan Patagonya polisi, gaz kapsüllerini insanların gözünü kafasını nişan alarak atan Kiribati polisi, palalı saldırganların sırtını sıvazlayan Papua Yeni Gine polisidir. Türk polisi bunları yapmaz, o destan yazar.

  öteki dünyada hesabı öyle bir sorulacak ki - Bartu Han

  ...bunun adı ne tome ne biber gazı olacak ! vicdansızlara denecek laf yok !

  Türk polisi centilmence öldürür mü??? - globalradikal

  Evet, Türk Polisi centilmence herkesin gözü önünde kimini direkt silahla kimini dayakla, kimini tacizle öldürür kirletir ama sonradan suc delillerini yok eder...evet cok centilmeniz...bizim centilmenligimize yakinda insallah Nobel ödülleri yagar! Kim demis müslüman ülkeler ödül alamiyormus...su ara sira yazilarina kizip yasakladigimiz Richard Dawkins mi söylemis??? Adam bilimle evrimle filan ugrasiyormus...!!! Richard Bey siz ilk önce bir Ingiliz Vatandasi olarak gelin Türkiye'ye ilk önce biraz bizim Polislerden Centilmenlik ögrenin...! Hem bizim sizden eksigimiz ne sizler mucit filan üretirken bizler de mücahit ve centilmen polis üretiyoruz...! Masallah ekonomi büyümede herseyimizi özellestirip dis kredilerle aldigimiz borclarla sizi gectik...ve yakinda 3-5 cocuk vede dindar ve kindar genc kusaklarmizla, centilmen polislerimizle...ileri demokrasimizle ne ödüllere layik oldugumuzu Allahin izniyle insallah ve masallahla sizlere gösterecegiz!!!

  DEV YOL DAVASI ZAMANAŞIMINDAN DÜŞTÜĞÜNDE - Germiyen

  Dev yol davası zamanaşımından düştüğünde neden hiç tepki verilmiyor? Tepki veriyorsak katil solcu olunca da ülkücü olunca da polis olunca da vermeliyiz. Solcu katilleri kayıranlar sıra ülkücü ve polislere gelince pek bi ilkeli takılıyorlar...

  TÜRK POLİSİ ADAM ÖLDÜRMEZ DENEMEZ ÖLDÜRÜRDE DENEMEZ - Germiyen

  Türk polisi bir genelleme içeriyor...100 binlerce üyesi olan bir teşkilat için lehte ve aleyhte genellemeler yanlıştır. Biz de polis adam öldürse de ABD yargısı gibi aklamaz...