'Hanımağa' umreye gidip tövbe etti

'Hanımağa' umreye gidip tövbe etti
'Hanımağa' umreye gidip tövbe etti
Polislikten atıldıktan sonra çete kurup eğlence mekanlarını haraca bağladığı gerekçesiyle tutuklanan Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş, umreye gidip tövbe etti.

RADİKAL-Polislikten atıldıktan sonra çete kurup eğlence mekânlarını haraca bağladığı iddiasıyla 3 yıl cezaevinde yatan ve verilen 22.5 yıl hapis cezasının onanması halinde 13 yıl hapis yatacak olan ‘Hanımağa’ lakaplı Güniz Akkuş, umreye gitti. Akkuş, “Tövbe ettim, artık hiçbir yasadışı işte yer almayacağım” dedi. Habertürk Gazetesi'nden Sedef Şenkal'ın haberine göre, motosiklet tutkusu nedeniyle polis olmak isteyen ve ailesiyle Almanya’dan Türkiye ’ye gelen Güniz Akkuş, 2000 yılında ‘Yunus Timi’ olarak göreve başladı. Akkuş, kısa süre sonra Narkotik Şube Müdürlüğü’ne atandı. Ancak peş peşe yaşadığı vukuatların ardından Akkuş’un meslekle ilişiği kesildi. “Hanımağa” lakabı takılan Akkuş'un 20 sabıkalıyla haraç çetesi kurduğu iddia edildi. Eğlence mekânlarına baskın yaptığı ileri sürülen Akkuş, ‘yağma’, ‘tehdit’, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ ve ‘ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralamak’tan 11 Eylül 2006’da tutuklandı. 98 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Akkuş, 3 yıl cezaevinde kalıp 2009 yılında tahliye edildi.

CEZASI ONANIRSA 13 YIL HAPİS YATACAK

Cezaevinden çıktıktan sonra da renkli hayatıyla dikkatleri üzerine çeken Akkuş, önce bir bar açtı, ardından da işletmesini almak istediği bir işletmenin müdürünü tehdit edip evini yaktırdığı iddiasıyla bir kez daha sanık oldu. Akkuş, çete kurmak suçundan yargılandığı davada 22.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen hapis cezasını Yargıtay’ın onaması halinde 13 yıl daha hapis yatacak olan Akkuş, yaşadığı hayatın üzerine bir perde çekerek umreye gitti.

UMREYE GİTTİ, TÖVBE ETTİ

Tövbe ettiğini ve artık suça bulaşmayacağını söyleyen Akkuş, “Kendime temiz bir sayfa açtım. Tövbe ettim, artık hiçbir yasadışı işte yer almayacağım. Beş vakit namazımı kılıyorum” diye konuştu.

İSPANYOL EŞİNDEN BOŞANIYOR

3 yıl önce evlendiği İspanyol eşinden boşanmak üzere olduğunu belirten Akkuş, “Artık kendimi suçtan korumak istiyorum. O nedenle böyle bir hayat seçmeye karar verdim” ifadesini kullandı..