Hanutçu turistin kolunu kırdı

Bodrum'da hanutçuluk yapan 22 yaşındaki Turan Bingöl, satın aldığı terlikleri değiştirmek isteyen 18 yaşındaki İrlandalı turist Nicola Condon'la tartışırken kolunu kırdı.

MUĞLA - Bodrum'da hanutçuluk yapan 22 yaşındaki Turan Bingöl, satın aldığı terlikleri değiştirmek isteyen 18 yaşındaki İrlandalı turist Nicola Condon'la tartışırken kolunu kırdı. Bodrum Gümbet'e tatile gelen Condon, geçen cuma bir terlik ve ayakkabı mağazasından üç çift terlik satın aldı.
Otele döndüğünde terliklerden birinin tekinin farklı olduğunu fark eden Condon, değiştirmek için yeniden mağazaya geldi.
Satıcının terliği değiştirmek istememesi üzerine, mağazanın önünde hanutçuluk yapan Turan Bingöl olaya karıştı ve Condon'la tartışmaya başladı. Bingöl, tartışmanın sonunda beğendiği terliği alarak işyerinden çıkmak isteyen Condon'u sağ kolundan tutarak sertçe çekti. Bu sırada Condon'un kolu dirsekten kırıldı. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giden Condon, Bingöl'den şikâyetçi oldu. Devlet Hastanesi'nden 'iş göremez raporu' alan İrlandalı turist tedavinin ardından ülkesine döndü. Adliyede, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Bingöl ise kendisini savunurken, "Hoş geldin demek için elini tutmuştum, ama turist birden elini çekince kolu büküldü." diye konuştu.