Hapiste ölümü bekliyor

Hapiste ölümü bekliyor
Hapiste ölümü bekliyor
Cezaevindeki hükümlülerden müebbete mahkûm kan kanseri hastası Abdülsamet Çelik, düzenli tedavisi yapılmadığı için ölüme gün sayıyor


Cezaevlerinde amansız hastalığa yakalananlar, umudunu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den gelecek “af” kararına bağladı. Hükümlülerden müebbete mahkûm kan kanseri hastası Abdülsamet Çelik, düzenli tedavisi yapılmadığı için ölüme gün sayıyor. Çelik’in yaşaması için dışarıya çıkması ve ilik nakli olması gerekiyor.
Terör örgütü PKK’nın yöneticiliğini yapan ve eylemlere katılmaktan 20 yaşındayken 1994’te cezaevine giren, TCK’nın 125’inci maddesinden yargılanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Çelik, 16 yıldır cezaevinde.
Kan kanserine yakalanınca İzmir 2 Nolu F Tipi Cezaevinden Ankara Sincan 2 Nolu F tipi cezaevine sevk edilen Abdülsamet Çelik’in annesi Halise Çelik, oğlunun 2 yıldır kan kanseri ile mücadele ettiğini, İzmir’deki cezaevinden Ankara’ya tedavi olmak için gönderildiğini, ancak Numune Hastanesi’nin, “Cezaevi koşullarında ilik nakli olmaz” diye rapor vererek Ankara Üniversitesi Hastanesi’ne sevk ettiğini söyledi.
Cezaevinde oğlu ile görüşmesini anlatan anne Çelik, “ Daha önce bir ünite kan veriliyordu, şimdi üç ünite kan veriliyor. Sürekli kan verildiği için dalak büyümesi ve böbrek yetmezliği gelişmiş” dedi.

‘Erbakan’ı affetmişti’
Abdülsamet Çelik’in kardeşi Abdurrahman Çelik de, 5 kardeş olduklarını, ancak hiçbirinin iliğinin Abdulsamet’e uymadığını belirterek, “İlik bankasına başvurması için dışarıda olması gerekiyor. Cumhurbaşkanı, Necmettin Erbakan’ı hastalığından dolayı affetmişti, kardeşimi de affetmeli” diye konuştu.(Milliyet)