Harç puluna kızdı, cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı!

Harç puluna kızdı, cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı!
Harç puluna kızdı, cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı!
İsviçre'ye giderken harç pulu parası isteyen polis memuruna, "Siz de ....'ten mi öğrendiniz milleti soymayı" dediği öne sürülen B.İ. hakkında, Cumhurbaşkanına hakaretten 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

RADİKAL - İsviçre'ye gitmek üzere 29 Eylül 2014 tarihinde Atatürk Havalimanı'na giden B.İ., pasaport kontrolünü yapan polis memuru U.Ş.'nin harç pulu parası istemesi üzerine, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret içeren sözler sarfettiği' iddiasıyla mahkemelik oldu.

POLİS MEMURU 'CUMHURBAŞKANINA HAKARET ETTİ, ŞİKAYETÇİYİM'DEDİ
Atatürk Havalimanı Pasaport Kontrol Büro Amirliği'nde çalışan polis memuru U.Ş., bu sözü sarf ettiği ifade edilen B.İ.'yi, Adli Hizmetler Büro Amirliği'ne davet etti. Büro Amirliği'nde 'müşteki' sıfatı ile ifade veren U.Ş., Türk vatandaşlarından harç pulu parası alınmasının gerekli prosedür olduğunu B.İ.'ye anlattığını belirtti. Buna rağmen B.İ.'nin bu yönde konuşmasını sürdürdüğünü savunan U.Ş., “B.İ. isimli şahıstan Cumhurbaşkanımıza hakaret etmesinden ve bana karşı tutum ve davranışlarından dolayı davacı ve şikayetçiyim. Uzlaşmak istemem" dedi.

'HATIRLAMIYORUM'
Şikayet üzerine aynı büroda 'şüpheli' sıfatı ile ifadesi alınan B.İ., çıkan tartışma üzerine tansiyonunun yükseldiğini belirterek, “Tansiyonum yükseldi, şuurumu kaybettim ve ne dediğimi hatırlamıyorum. Ben iddia edilen sözleri söylemedim. Söylediysem bile tansiyonum yükselince şuurum gitmiş olabilir, bu yüzden hatırlamıyorum" dedi.
Olaya tanık olan polislerden M.Y. de aynı gün Adli Hizmetler Büro Amirliği'nde 'tanık' sıfatı ile ifade verdi. Şikayetçi polis memuru U.Ş.'nin harç pulunun olup olmadığını sorması üzerine B.İ.'den, şikayete konu olan sözleri duyduğunu belirtti.

'CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN 'A HAKARET ETTİĞİ…'
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda B.İ. hakkında iddianame düzenlendi. B.İ.'nin harç pulu konusunda tartıştığı U.Ş.'ye şikayete konu sözleri sarf ettiği kaydedilen iddianamede, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettiği dosya kapsamından anlaşılmıştır" denildi.

4 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ
İddianamede, B.İ.'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması istendi. İddianame, İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. (Yüksel KOÇ/İSTANBUL/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/128685712868572

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  boyle ceza olmaz - keryil

  efendim bugun gidin bir eyleme katilin, eylemde sizin disinizda catisma ciksin, sizin uzerinizden de ruhsatsiz silah ciksin. su gecirmeye calistiklari "ic guvenlik yasasi" gecse bile size istenecek ceza nedir biliyor musunuz? 2.5 yil silahla eyleme gitmekten, 1 sene de ruhsatsiz silah bulundurmaktan 3.5 yil. yani cumhurbaskanina hirsiz demek oyle buyuk bir suc ki, onun yerine belinde ruhsatsiz silahla eylemlere filan katil daha iyi, cezasi daha dusuk. bilmem anlatabildim mi artik tayyip erdogan'i o temsil ettigini bas bas bagirdigi milletinden koruma kollama hezeyaninin vardigi delilik seviyesini.

  Yazıklar Olsun - user958934

  polis'e bak arkadaş ya, kendi gruru incinmiş ama nereden şikayetçi olmuş...!!! dosyaya giremeyen tapeler uzun adam aşıklarının kulakların'dan da girmiyor anlaşılan! Evdeki paraların akıbetini koca TC soramadı! ama 15tl için polis beyfendiler badana boya yapmışlar! Helal olsun valla!