Hareket halindeki otobüs alev aldı

Hareket halindeki otobüs alev aldı
Hareket halindeki otobüs alev aldı
BURSA'da içinde 33'ü yolcu 36 kişinin bulunduğu otobüs, sabaha karşı yolda giderken alev aldı.

DHA- Bursa Kısa sürede alevlerin sardığı otobüsteki yolcuların hızla aracı terk etmesi, muhtemel bir faciayı önledi.

Didim ’den aldığı 33 yolcuyu Adapazarı’na götüren Emre Akman yönetimindeki 41 EFE 357 plakalı otobüs, bu sabah saat 05.00 sıralarında Bursa Karacabey yolunun 37'nci kilometresindeki İkizce Köyü kavşağına geldiğinde alev aldı. İlk bilgilere göre otobüsteki su ısıtıcısının alev aldığını fark eden muavin Zafer Kahvecioğlu'nun uyarısı üzerine, şoför hemen aracı yol kenarına çekerek durdurdu. Otobüsü sarmaya başlayan alevler arasında yolcuların kimi açılan kapılardan kimi de camları kırarak kendilerini dışarı attı.

Kısa sürede otobüsü saran alevlere otobüsün şoförü Emre Akman, yedek şoför Hüseyin Kazdal ve muavin Zafer Kahvecioğlu yangın söndürme tüpleriyle müdahale etti ancak başarılı olamadı. Alev topuna dönen otobüse Karacabey ve Bursa’dan gelen itfaiye ekiplei müdahale ederek söndürdü. Yangının ilk belirlemeler göre otobüs içinde bulunan su ısıtıcısının şase yaptığı ve sıçrayan kıvılcımlardan çıktığı belirtildi.

Otobüs ile birlikte bagajdaki tüm eşyası yanan yolcular da şirket tarafından gönderilen başka bir otobüsle Adapazarı'na götürüldü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı


  ETİKETLER:

  Sabah

  ,

  Didim

  ,

  Soruşturma

  ,

  şirket

  ,

  müdahale