@ismailsaymaz

Hasan Ferit Gedik'e altı kurşun isabet etmiş

Hasan Ferit Gedik'e altı kurşun isabet etmiş
Hasan Ferit Gedik'e altı kurşun isabet etmiş

İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel, Adli Tıp'ta cenazeyi bekleyen Gedik'in annesi ve kardeşine eşlik etti.

Gülsuyu'nda uyuşturucu çetelerine karşı yapılan gösteriye açılan ateşte hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in vücudunda 6 kurşun yarası tespit edildi. Avukatı, Gedik'in kurşun yaralarının çok büyük olduğunu bunun da 'uzun namlulu silah' şüphesi doğurduğunu söyledi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Maltepe Gülsuyu’nda, dün uyuşturucu çeteleri tarafından gerçekleştirildiği öne sürülen silahlı saldırıda hayatını kaybeden ‘Halk Cephesi’ üyesi Hasan Ferit Gedik’in vücuduna altı kurşun isabet ettiği saptandı. Ölü muayene tutanağına göre, 21 yaşındaki Gedik’in sırtında, boynunda, kafası ve alnında altı kurşun yarası tespit edildi. Avukat Engin Gökoğlu, gruba ağır silahlarla ve hedef gözetilerek ateş açılmış olabileceğini savunuyor.

Hasan Ferit Gedik’in ölü muayene tutanağına göre sırtında iki, boynunda iki ve yüzüyle alında birer olmak üzere altı ayrı kurşunla vurulduğu tespit edildi. Ayrıca boynunda çok sayıda yara ve kafatasında çok sayıda kemik kırığı saptandı.

Avukat Ergin Gökoğlu, Gedik’in vücudundaki yaraların giriş çıkış bölgelerinin çok büyük olduğunu, dolayısıyla uzun namlulu bir silahtan ateş edilmiş olabileceğini söyledi. Gedik’in de içinde olduğu grubun doğrudan hedef alındığını vurgulayan Gökoğlu, sokak aralarından ve çatılardan ateş açıldığını anlattı. Gökoğlu, Gedik’in gömleğine polis tarafından el konduğunu kaydederken, bunun soruşturma amaçlı mı, yoksa başka bir amaçla mı alındığını bilmediklerini ve bu amaçla savcılıkla görüştüklerini söyledi. Gökoğlu, hali hazırda biri ağır beş yaralının daha olduğunu vurguladı.

Bu arada, Hasan Ferit Gedik’in Adli Tıp Kurumu’ndan alınan cenazesi Küçükarmutlu Mahallesi Cemevi’ne getirildi. Gedik’in halen Bolu Cezaevi ’nde tutuklu bulunan babasının da yarınki cenazeye katılması bekleniyor.


  http://www.radikal.com.tr/115325311532534

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hee hee heee - CHENELL

  Hemen başlayın sünniler saldırdı canlara bunlar vs vs vs el insaf arkadaşım orası zaten yarı kurtarılmış bölge halk cephesi fln hikaye...orası gecekondudan apartmana dönmüş aydos ormanlarının kurtarılmış bölgesi. Amaç dünün 1 mayıs mahallesinden bu gün 15 daireli canlar Ümraniyede oluştuysa bu günde rantı sadece bizim CANLAR yesin diyenlerin savaş alanı. Uyuşturucu satıcısı dedikleri de onlar gibi olmayan bir başka çeşit şuçlular.

  uyuşturucu çetelerinin önceden tesbiti yapaılamadımı. - okkes cavus

  İstanbul Maltepe gül suyunda uyuşturucu satıcılarının hedefi olan Ferit gedik nasıl vuruldu. devletin narkotik polisi bu çeteleri Tesbit edemedi mi bunları önceden bilinmiyor olması mümkün değildir. bu çeteler polisler tarafından Tesbit edilip yakalansa idi bu cinayet yaşanmazdı. o mahallede narkotiğin ajanları vardır. haber vermediler mi o caniler nasıl rahat harekat edebiliyorlar, mahalle sakinlerini vurabiliyorlar .emniyetin o satıcı veya sattırıcısını isterse 24 saate hepsini yakalar pislik temizlenir bu katillere hiç aman verilmemeli devlet bunlara acmasız olmalıdır çunki gençleri zehirliyorlar hayat söndürüyorlar...

  Uyuşturucu - Güçdengesi

  Artık uyuşturucu çetesi gibi laflar bana çok doğru gelmiyor...Aklıma devlet destekli El-Kaide gibi şeyler geliyor yavaş yavaş...

  intikam mi? - b adali

  Kimse bu olayin arkasinda cete aramasin,bu olayin arkasinda devletin kolluk kuvvetleri vardir. Ankara eylemiminin intikami. Hasan Ferit Gedik Olumsuzdur.