Hasan Ferit Gedik'in annesi Nuray Meray: Tahliye olmadığı için biraz mutluyum

Hasan Ferit Gedik'in annesi Nuray Meray: Tahliye olmadığı için biraz mutluyum
Hasan Ferit Gedik'in annesi Nuray Meray: Tahliye olmadığı için biraz mutluyum
Maltepe Gülsuyu'nda 2013 yılında Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı davanın duruşması ileri bir tarihe ertelendi. Gedik'in annesi Nuray Meray, "Tahliye olmadığı için biraz mutluyum" dedi.

RADİKAL - Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen Hasan Ferit Gedik davası, 29 Şubat 2016 tarihine ertelendi. Duruşmaya tutuklu yargılanan 8 sanık katılırken, sanıkların tutukluluklarının devamına karar verildi. Davanın ardından bir açıklama yapan Hasan Ferit Gedik'in annesi Nuray Meray, "Bugün çete lideri oğluma 'terörist' dedi. Biz de tabii karşılığını verdik. Bu arada bir kargaşa, tartışma yaşadık. Bugün davamız kısa sürdü ama en azından tahliye olmadığı için biraz olsun mutluyum. Davamız 29 Şubat'a ertelendi" dedi.

Avukat Şükriye Erdem ise, "Bir takım ara işlemler yapılıyor. Bu yüzden dava ertelendi. Duruşmamızda tutuklu sanıkların tutukluluğunun devamına karar verildi. Çünkü kalan sanıkların her birinin çeşitli suçlardan sabıka kaydı bulunuyor. O sebeple kesinlikle tahliye verilemeyecek kişiler kalmıştı. Tahliye edilen bazı isimlerin de tekrar tutuklanmasını talep ettik, ancak bu talebimiz reddedildi" şeklinde konuştu.

Açıklama sırasında pankart açan gençlere ise polis uyarıda bulundu. Pankart kaldırıldıktan sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı. (Cengiz ÇOBAN/İSTANBUL/DHA)