Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Gazi Mahallesi'nde

Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Gazi Mahallesi'nde
Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Gazi Mahallesi'nde
Maltepe Gülsuyu mahallesinde açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Armutlu'daki törenin ardından Gülsuyu'na getirildi. 3 bin kişinin katıldığı anma töreninde, Gedik'in vurulduğu yere çiçekler bırakıldı.

Radikal.com.tr – 30 Eylül ’de öldürülen Hasan Ferit Gedik'in, hayatını kaybettiği Maltepe Gülsuyu'na getirilmesi talebine İstanbul Valiliği’nden bugün izin çıktı. Gedik üç gün sonra vurulduğu yere getirildi. Binlerce kişinin katıldığı töreninin ardından Gedik’in cenazesi toprağa verilmek üzere Gazi Mahallesi’ne götürüldü. Bu sırada elleri silahlı ve yüzleri maskeli bir grubunu kortej oluşturduğu görüldü. Hasan Ferit Gedik’in cezaevinde bulunan babasına bugün de cenaze için izin verildi. Ancak bu kez mezarlıkta baba Gedik’in kelepçeleri çıkarıldı. Hasan Ferit Gedik Gazi Mahallesi Mezarlığı’ndan toprağa verildi.
ARMUTLU'DA BEKLETİLİYORDU

Pazar akşamı Gülsuyu'nda 'uyuşturucu çetelerine karşı' yapılan yürüyüşün ardından göstericilere açılan ateşte hayatını kaybeden 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik'in cenazesi pazartesi gününden bu yana Armutlu'daki cemevinde bekletiliyordu. Ailesi ve arkadaşlarının Gedik'in hayatını kaybettiği Gülsuyu Mahallesi'nde bir anma töreni yapma talebine İstanbul Valiliği, "yeniden olay çıkabileceği" endişesiyle izin vermemiş ve polis Küçükarmutlu çıkışına barikat kurarak cenazenin mahalleden çıkarılmasına engel olmuştu.

Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Gülsuyu'na götürülüyor

BABAYA İKİNCİ KEZ İZİN VERİLDİ

Ailenin ve arkadaşlarının ısrarlı bekleyişleri sonucu, bu sabah Hasan Ferit Gedik için Gülsuyu Mahallesi'nde anma töreni yapılmasına izin verildi. Armutlu cemevinde bekletilen cenazenin Maltepe'deki Gülsuyu Mahallesi'ne götürülmek üzere yola çıkarıldığı sıralarda, Hasan Ferit Gedik'in cezaevinde olan babasına da oğlunun cenaze törenine katılması için ikinci kez izin verildi ve baba İbrahim Gedik Bolu Cezaevi'nden cenazeye katılmak üzere yola çıktı. İbrahim Gedik'in akşamüstü saatlerinde Hasan Ferit'in toprağa verileceği Gazi Mahallesi'nde olması bekleniyor.

Baba İbrahim Gedik pazartesi günü de cezaevinden Armutlu'ya getirilmiş ancak cenaze defnedilemediği için üzüntüyle geri dönmüştü.

Gülsuyu'nda üç kişi ateş etti, biri teşhis edildi

CENAZEDE SİLAH SESLERİ

Gülsuyu Mahallesi'de çıkan olaylarda kurşunlanarak öldürülen Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Gazi Mahallesi'ne getirildi. Yüzlerce kişi yolu trafiğe kapattı. Göstericiler sık sık slogan attı. Cenaze aracının Gazi Mahallesi'ne girişi sırasında yüzleri maskeli 4 kişi ellerindeki biri kalaşnikof olmak üzere 3 pompalı tüfekle havaya ateş etti. İsmet Paşa Caddesi üzerinde yürüyen yüzlerce kişi, Hasan Teyfik Gedik'in cenazesini toprağa vermek için Gazi Mezarlığı'na götürdü. Polis Gazi Polis Merkezi çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

GÜLSUYU'NDAKİ OLAYLARLA İLGİLİ GÖZALTINA ALINAN 22 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde Hasan Ferit Gedik ile 9 kişinin vurulduğu olaylarla ilgili gözaltına alınan 22 kişiden 17'si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.  5 kişi ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.


  http://www.radikal.com.tr/1153828115382815

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Peki uyusturucu cetesi ne olacak? - M. L.

  Alevileri elestirenler nedense uyusturucu cetesini görmezlikden geliyorlar. Mahlede Aleviler uyusturucu cetesi istemiyorlar. Birazda bu konuyla fikrinizi alalim.

  DHKPC diyenler - M. L.

  El Kaideyi bizzat AKP ve sünni polisi destekledi. Ve sonuc ortada Reyhanlida 50´iden fazla insanimiz öldürdüler. DHKPC terör örgütüde sizin El Kaide ileri demokratlar öylemi?

  Alevileri elestiren zatlar - M. L.

  Hadi ordan. Bizzat sizin sünni basbakaniniz cemilerin önünde sov yapmis birisidir. Cuma namazi arkasindan cami önünde propaganda konusmalarini iyi hatirliyoruz. Önderi olan Erbakanin sözlerinide iyi hatirliyoruz: "degisim olacak, tek soru kanlimi kansizmi". islamcilar ve islamci polis her zaman ayniydilar. Hic degismediler.

  Şaşılacak ne var ? - ahmeturhan

  Bir haftadır, Bir mahalleye musallat olmuş iki çetenin kavgasını, Diren, Hukuksuzluk, Vali Cenazeye izin vermedi diye yaygara yapanlar bu görüntülere neden şaşırıyor ki ? Daha iki gün önce cenazeyi babasına bile vermeyen, Gülsuyuna götürüp show yapmak isteyenler görüntüler ile bile sabitken hala bundan dolayı polisi suçlayanlar bugün neden şaşırıyor ki ? Bizzat bu haberleri yayımlayan bu gazete dahil herkes bi an olsun oturup düşünsün, neye alet oluyorum diye

  sol ve entelektüel - bft

  yıllarca ülkücülere, muhafazakarlara dil uzat. entelektüel derinlikten bahset. ak-47, pompalı, molotof bilmem ne bela araç var ise kullanmaya devam et. kullanman ise ısrarla ölüm gruplarını normal olarak kabullen. türk solunun entelektüel dünyasına kansız devrim ne zaman gelir acep.

  Amac - bilgekagan

  Amac su ya da bu sekilde Alevi vatandaslarini bir sekilde sokaga dokmek, anarsi ve huzursuzluk cikarmak... Ellerindeki silahlar ve kizil bayraklar olayi masum bir cenaze toreninden bir showa bir govdegosterisine ceviriyor. Destek verenleri kiniyorum. Alevi vatandaslarimizin oynanan bu oyunun aleti olmamasini dilerim... Cunki sonunda yine onlarin cani yanacak..

  ... - Selosl

  Tayyipin polisi görevini yapıyor olsaydı şimdiye kadar olanların hiç biri olmazdı.