Hasan Ferit Gedik'in cenazesinde gerginlik

Hasan Ferit Gedik'in cenazesinde gerginlik
Hasan Ferit Gedik'in cenazesinde gerginlik
Gülsuyu'nda öldürülen Hasan Ferit Gedik'in Küçük Armutlu Cemevi'nde bekletilen cenazesi, aile ve yakınları tarafından Gülsuyu'na götürülmek isteniyor. Armutlu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis ise buna şimdilik izin vermiyor.

İSTANBULMaltepe Gülsuyu'nda pazar günü çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Küçük Armutlu Cemevi'nde bekletilirken, dedesi, annesi ve kardeşi cenaze başında gözyaşı döktü. Bir grup da, “Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz", “Çetelerden hesap soracağız" şeklinde sloganlar attı.

Halk Cephesi adına yapılan açıklamada ise, Gedik'in uyuşturucu ve fuhuşa karşı verdiği mücadele sırasında uyuşturucu çeteleri tarafından vurularak öldürüldüğü ifade edildi. Gedik'in öldürülmesinden 15 dakika sonra polisin yoğun bakıma beyaz önlük giyerek girdiği, burada Gedik'in de silah kullanıp kullanmadığını tespit etmek için el svabı testi yaptığı iddia edildi.

Gedik'in cenazesi ailesi ve yakınları tarafından öldürüldüğü yere, Gülsuyu'na götürülmek istendı. Armutlu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis ise cenazenin Gülsuyu'na götürülmesine izin vermedi.


GÜLSUYU'NDA ANMA TÖRENİ
Polisin, Gedik'in cenazesinin Gülsuyu'na götürülmesine izin vermemesi üzerine Gülsuyu Meydanı'nda anma töreni düzenlendi. Yaklaşık 200 kişilik grup sloganlar atarak duruma tepki gösterdi. Meydana Gedik'in fotoğrafını bulunduğu masa kurulup çiçekler konuldu. Gedik'in fotoğrafının bulunduğu dev bir pankart meydana asıldı. Grup şarkılar söyleyip halaylar çekti. 

Meydana ayrıca "Hasan Ferit Gedik Meydanı" tabelası asıldı. Bazı çöp konteynırlarının ateşe verilerek yollara barikat kurulduğu görüldü. Gedik'in cenazesine katılmak için otobüslere binen grup Armutlu Cemevi'ne doğru hareket etti. Otobüslerin geçiş güzergahında çevik kuvvet ekipleri de önlem aldı.

ÜMİT TÜRK - RAMAZAN ALMAÇAYIR / DHA


Hasan Ferit'in üst giysileri kayboldu


Uyuşturucu çetesi kan döktü: 1 ölü


Hasan Ferit Gedik'e altı kurşun isabet etmiş