Hasan Ferit Gedik'in katili suçunu itiraf etti

Hasan Ferit Gedik'in katili suçunu itiraf etti
Hasan Ferit Gedik'in katili suçunu itiraf etti
Maltepe Gülsuyu Mahallesinde Hasan Ferit Gedik'in ölümünden sorumlu olduğu şüphesiyle gözaltına alınan M.K. savcılıkta alınan ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti.
Haber: FATİH YAĞMUR - fatih.yagmur@radikal.com.tr / Arşivi
İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Maltepe Gülsuyu mahallesinde Hasan Ferit Gedik'in ölümü, 8 kişinin de vurulduğu olaylarla ilgili adliyeye sevk edilen 22 kişiden 14'ü tutuklandı. 5 şüpheli savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılırken, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen ve serbest bırakılan 3 kişi hakkında da adli kontrol kararı verildi. Şüphelilerden M.K. ise İstanbul TMK 10. Madde ile yetkili savcılıkta alınan ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti.

Muammer Güler'den Gülsuyu yorumu: Gereği yapılacak

Gedik'i vurana ilk teşhis

Maltepe Gülsuyu mahallesinde gösteri yapan gruba açılan ateş sonucu Hasan Ferit Gedik ölmüş, Gökhan Aktaş, Abdullah Kıyak ve Yalçın İleri de yaralanmıştı. Olaylar üzerine Organize Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 22 kişi dün Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na çıkarıldı. Savcılık ifadesi akşam geç saatlere kadar süren şüphelilerden 5'i serbest bırakılırken, 17'si de tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 14'ü, ifadelerinin gece geç saatlerde tamamlanmasının ardından 'Kasten adam öldürmek', 'Adam öldürmeye teşebbüs', 'Uyuşturucu ticareti yapma', 'Kasten yaralama' ve 'Yağma' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme tarafından serbest bırakılan 3 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.
Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Gülsuyu'nda


Öte yandan olay günü polisin bölgede inceleme yaparken saldırıya uğradığı da iddia edildi. Olay Yeri İnceleme Ekipleri'nin bölgede çalışma yaptığı sırada bir kişi tarafından zırhlı polis aracına ateş açıldığı ve bu sırada bir kadının yaralandığı bilgisi soruşturma dosyasında yer aldı. Polis ekiplerinin yaptığı incelemede olayın gerçekleştiği gün DHKP-C ile çete mensupları arasında karşılıklı olarak ateş açıldığı ve bir çatışma yaşandığının belirlendiği iddia edildi.


İfadede, 'önce onlar ateş etti' iddiası
M.K., savcılıkta verdiği ifadesinde Çardak Kahvesi'ne doğru kalabalık bir grubun geldiğini belirterek, şunları söyledi: "Ben de pompalı tüfekle karşılık verdim. Kaçarken de elimde tabanca vardı. Arkama bakmadan tabancayla ateş ederek kaçmaya devam ettim. Sonra da elimdeki silahları bir arkadaşıma verdim ve yok etmesini istedim. Onun da Tuzla'da denize attığını öğrendim."


  http://www.radikal.com.tr/115401411540147

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayın Clear - alperboler

  Bırak hani mani filan demeyi de, eğer açıklayabiliyorsan, gece vakti hastaneden sağlık görevlisi kılığında delil çalmaya çalışan, yaralının yanına girince ne yaptığı belli olmayan, farkedilip köşeye sıkışınca da hastaneye çevik kuvvet yığıp aileyi tartaklatan polislerle ilgili bir açıklama yap. Merak ediyoruz. Fotoğrafları var bu olanların. Belli ki polis bir şeyi ört bas etmek için müdahil. Varsa bir bilgin, açıkla. Yoksa emniyete giren filin "ben zürafayım" diye inlediğini biz biliyoruz zaten. Clear?

  Herhangi bir orgutu herhangi bir cete karsisina alamaz - nemzetkozi

  Buna tc'nin en benim diyen mafyasi da dahildir. zira bunun getirisini iyi bilirler. mevcut cinayette katil bir zavalli birey gibi gosterilse de aslinda ya o gizli servis elemanidir, ya devletin bir kolunda gorevli biridir. ancak ve ancak cahiller ve son derece bilincsiz kimseler bunu pejmurde bir ceteye baglayabilir. bunun sorumlusu devletten baskasi degil. sadece piyonlar sahnede...

  Gazeteci ahlakı - erdal mirza

  Katil sorgusunda:".....silahları da Tuzla'da denize atmasını söyledim".Bu konu "yandaş malum televizyon kanallarının haberlerinde:"DHKP-C nin silahları"diye defalarca gösterildi.Şimdi sade bir yurttaş olarak adı geçen televizyonların verdiği haberlerin doğru olduğundan nasıl emin olabilirim.Toplumun bu biçimde maniple edilmesi hangi gazetecilik ahlakına uyuyor?

  Yalan - ymardin

  Sanık arkama bakmadan ateş ettim diyor ama maktül üzerinde çok sayıda kurşun yarası var.Belli ki nişan alınarak vurulmuş!

  Her Zaman ki gibi - nesimk

  Her zaman olduğu gibi Bir tetikçi bulunur ve suçu üstlenir. Asıl fail Polis ve YER(rant) mafyası Gülsuyunu tekrar ablukaya alacak. bu sefer kadın ticareti yapacaklar orda. taki Ordaki insanları ordan atana kadar. büyük inşaat şirketleri böyle istiyor çünkü. Gülsuyu manzarası boğaz kadar değerli.

  Gelelim fasulyenin nimetlerine. - Clear

  Hani öldüren, polisti? Hani öldüren, alevi düşmanıydı? Günlerdir burada herkes rastgele ağzına geleni söyleyip duruyordu.Öyle değil mi? Buyrun burdan yakın şimdi...Hadi bakalım yeni yorumlara açık...Ne kadar ön yargılı ve isabetli(!) yorumlar gördük,bu güne dek...Yenilerini de görelim.

  Örtbas itirafı...! - bektasoglu1975

  Bu itirafın bir nedeni olabilir... O da, bu cinayetin organize bir cinayet olduğunu gizlemeye çalışmaktır...!