Hasan Ferit için Armutlu'da balonlar uçuruldu

Hasan Ferit için Armutlu'da balonlar uçuruldu
Hasan Ferit için Armutlu'da balonlar uçuruldu
Maltepe'de öldürülen Hasan Ferit Gedik'in cenazesi Armutlu'da bekletilirken, Valilikten Maltepe'ye gidişe yine izin çıkmadı. Arkadaşları ise Gedik için dün gece balonlar uçurdu.

Maltepe Gülsuyu'nda Pazar günü çıkan olaylarda öldürülen Hasan Ferit Gedik'in (21) cenazesi Pazartesi akşam saatlerinden beri Küçük Armutlu Cemevi'nde bekletiliyor.

Gedik'in cenazesi ailesi, yakınları ve Halk Cephesi tarafından öldürüldüğü yer olan Gülsuyu'na götürülmek isteniyor. Ancak, Armutlu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, karşılıklı gruplar arasında çatışma çıkma ihtimaline karşı cenazenin Gülsuyu'na götürülmesine izin vermiyor. Hasan Ferit Gedik'in, Berkin Elvan için bir hafta önce "Berkin için burada dilek balonları uçuralım" önerisini arkadaşları dün onun için gerçekleştirdi.

Gedik'in ailesi, yakınları, arkadaşları ve Halk Cephesi üyeleri
saat 20.00 da dilek balonu uçurdu. Gruba CHP Milletvekili Hüseyin Aygün de destek verdi.

Bu silahlarla mı öldürüldü?

BU GENCİN CENAZESİNE AMBARGO KONULUYOR
Gedik'in cenazesinin Gülsuyu'na götürmek için beklemeye devam eden Gedik'in ailesi ve grupları BDP İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel ve CHP'li vekiller Melda Onur ile İlhan Cihaner, ziyaret etti.

Ziyaretin ardından barikatlar önünde konuşan Sebahat Tuncel, amaçlarının sadece helallik almak olduğunu söyleyerek, "Tedbirin cenazeye değil, daha önce Gülsuyu'nda insanları katleden çetelere karşı alınması gerekiyordu" dedi. Gülsuyu'nda bir katliam yaşandığını ifade eden Tuncel, "Bunun sorumlusu tedbir almayan, kendi yurttaşlarının güvenliğini sağlamayan İstanbul Valiliğidir. Bu gencin cenazesine ambargo konuluyor. Bu genç arkadaşımızın ailesi gidip, vurulduğu yerde bir helallik almak istiyor. Hangi dinde, inançta, hangi vicdanda var bu helalleşmeyi engellemeye yönelik yaklaşım. Bize, 'Güvenliği sağlamıyoruz' diye cevap veriliyor. Madem siz çetelere karşı halkın güvenliğini alamıyorsunuz, o zaman ne işiniz var o görevde? Vali, emniyet müdürü istifa etmelidir. Başbakan'ın haberi var mı İstanbul'un göbeğinde gençler katlediliyor, insanlar kendi inancına göre bir helallik bile alamıyor, bu ülkede devlet kendi vatandaşının güvenliğini sağlayamıyor" diye konuştu.
Hasan Ferit'in cenazesine izin çıkmadı

GENÇLERİMİZİN YAKASINDAN DÜŞÜN
CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur da, cenazeyi bekletmenin sağ veya sol görüş fark etmeksizin dinde yeri olmadığını belirterek, "Sadece minik bir anma. Bu anmayı bu kadar kışkırtmasalar. Olay bu kadar büyümeyecek. Demokrasi paketi açan Başbakan'a sesleniyoruz; gençlerimizin yakasından düşün ve anmaya izin verin" dedi.

Sebahat Tuncel daha sonra alanda bekleyen emniyet yetkilileri ile görüşerek, izin verilmesini istedi. Emniyet yöneticileri yetkinin kendilerinde olmadığı bilgisini verdi.

DİLEK BALONU UÇURDULAR
Hasan YILDIRIM/İSTANBUL, (DHA)- HASAN Ferit Gedik'in, Berkin Elvan için bir hafta önce "Dilek balonları uçuralım" önerisini arkadaşları onun için yaptı.
Maltepe Gülsuyu'nda Pazar günü çıkan olaylarda öldürülen Hasan Ferit Gedik'in (21) cenazesi Pazartesi akşam saatlerinden beri Küçük Armutlu Cemevi'nde bekletiliyor. Gedik'in cenazesi ailesi, yakınları ve Halk Cephesi tarafından öldürüldüğü yer olan Gülsuyu'na götürülmek isterken, yoğun güvenlik önlemi alan polis, karşılıklı gruplar arasında çatışma çıkma ihtimaline karşı cenazenin götürülmesine izin vermiyor. Armutlu'da pazartesi akşamından beri bekleyen
Gedik'in bir hafta önce arkadaşlarına Okmeydanı'nda başından biber gazı kapsülü ile yaralandığı iddia edilen Berkin Elvan için "Dilek balonları uçuralım" dediği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/115372211537226

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kime yazdiriyorsunuz? - Kurmanbek Allahverdiyev

  Haberlerinizi emniyet'e, polise mi yazdiriyorsunuz? "Karşılıklı gruplar arasında çatışma ihtimali" de ne oluyor. Polis ve uyuşturucu çeteleri saldırmadığı sürece olay çıkmayacağını siz de bilmiyor musunuz? Garip bir gazete oldu bu Radikal. Birkaç tane vicdan sahibi köşe yazarı ve muhabir, (emekçi arkadaşları saymıyorum) gerisi toptan AKP, Cemaat, ÖYM, polis..

  HEPSİ BİR PLANDIR - pispor

  Ne bu silahlar nede orada yaşayanlar bu cinayeti işledi Bu cinayet bizzat planlı yapıldı çünkü gülsuyu mahallesi yıllardır devrimci gençliği örgütleyen bir yer bana göre bu cinayet çok planlı bir şeklide bu örgütlülüğü kırmak dağıtmak için planlandı ve yapıldı düşünün daha dün Dönemin Emniyet Genel müdürü Mehmet Ağar bir memuru öldürmek ile yargılanıyor

  Yeter Artık ! - vancetti

  Yeter artık, bu kendini Osmanlı paşası sanan Valiyi görevden alın da İstanbullu huzur bulsun. Bırakın insanlar ölülerini gömsünler.

  mesele gayet açık... - bırıncı

  uyuşturucu tüccarları mahalleyi kasıp kavuruyor. halk buna karşı çıkıyor. polis, yöre halkı AKP'ye muhalif olduğu için görevini ihmal ediyor; göstermelik bir kaç operasyon yapıyor. bunun üzerine, örgütler, halkı korumaya çalışıyor...bu arada, eski polis, kimi sözde gazeteciler de, orada görevli ve görevini ihmal eden polis amirlerinin yazılarını, köşelerine kopyalayıp yapıştırarak, polisin ihmalini ve tarafgirliğini örtbas etmeye çalışıyor.

  Direniş. - ganjml

  Berkin Elvan:yaşıyor,Ali İsmail:yaşıyor,Ferit gedik:yaşıyor,Ethem sarısülük:yaşıyor,Mehmet ayvalıtaş:yaşıyor Ahmet atakan:yaşıyor..Ölenler dövüşerek öldüler güneşe gömüldüler,vaktimiz yok onların yasını tutmaya akın var akın güneşe akın güneşi zaptedeceğiz güneşin zaptı yakın.

  Ortasindayim Istanbul'un - b adali

  Ben bir devrim hamaliyim Yine is sever Guzel umutlar tasirim yine yurtsever Ortasindayim halkim icin kavganin. Unutmayacagiz,Unutturmayacagiz!