Hasan Ferit'in cenazesine izin çıkmadı

Hasan Ferit'in cenazesine izin çıkmadı
Hasan Ferit'in cenazesine izin çıkmadı
Maltepe Gülsuyu'nda Pazar günü çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesinin Gülsuyu'na götürülmesi için İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile yapılan görüşme olumsuz sonuçlandı.

Maltepe Gülsuyu'nda Pazar günü çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesinin Gülsuyu'na götürülmesi için İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile yapılan görüşme  sonrası Armutlu'ya gelen heyet üyelerinden Hasan Ferit Gedik’in dedesi Mustafa Meral açıklama yaptı.

Armutlu'da gergin bekleyiş sürüyor

Meral yaptığı açıklamada “Biz cenazemizi Gülsuyu’na götüreceğiz dedik. Bize olumlu yanıt vermediler. Olumsuz cevap verdiler. Ama o bizim sorunumuz değil onların sorunu. Biz bildiğimizi yapacağız" Cenazenin ne zaman kalkacağı şeklindeki soruya ise Meral “Cenazemizi barikatlar kalktıktan sonra kaldıracağız. Gülsuyu'na götüreceğiz. Ondan sonra Gazi Mezarlığı'nda defnedeceğiz" dedi.

Armutlu'da gergin bekleyiş sürüyor


  http://www.radikal.com.tr/115371311537135

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gereklilik.. - mineoz

  bir yorumcu "dini gereklilik yok. öldüğü yere gitmese de olur" demiş. ölenin defnedilmesi ile ilgili sürece ailesi karar verir. bu en doğal haktır. yoksa cenaze törenine de gerek yok. 3-5 kişi alırsın cenazeni gömersin. mesela bizde cenaze evinin önüne getirlmezse yakınları çok üzüntü duyar.dini gereklilik yok ama mutlaka yapılır. cenazeyi nasıl istiyorlarsa öyle kaldırırlar ve vali de bu törenin güvenliğini sağlar. mesele budur. aile ile inatlaşmaması gereken validir. sokak ortasında uzun namlularla adam öldürülürken müdahale edemeyen polis, cenaze konusuna gelince insanların önüne dikiliyor. haftalardır süren bu gerginlikte vali ne yapmıştır? önce onu açıklasın.Bu arada Radikal bu konuyu ciddi bir biçimde araştırmalı. Polisle, oradaki vatandaşlarla ulaşabildikleri herkesle görüşmeli ve bir dosya hazırlamalı.

  biraz insanlık - tevahi

  adamı katlettiniz bari cenazesine saygı duyun. bunlarda ne din ne iman hiç bir şey kalmamış. tıpkı 90 larda 80 ler Kürtlere yaılanların aynısı bugün muhalif Türklere yapılıyor. hiç bir fark yok. tayyip tansu çiller olmuş , avni mutlu mehmet ağar , güler de doğan güreş.

  @dedemkorkut - coolunuz

  Arkadasim, soylediklerine katiliyorum. FAKAT, bugune kadar olen genclerin hepsinin alevi olmasi, polisin ve hukumetin alevilere karsi olan bu siddetinin sona ermesi icin ailesinin dedigi yerine getirilmelidir. Hangi devlet cenazenin nereye gidip gitmiyecegine karar verebilir. Bugun orada olen kisi esarpli biri olsaydi, devlet inatlasirmiydi? Bu konu artik cenazenin kaldirilmasinin otesinde. Yeter yeter yeter. Yuzyillardir bu topraklarda yasayan, hic bir zaman siddeti savunmayan, inanclarini istedikleri gibi yasayamayan ve genclerinin olduruldugu 10 milyonun ustunde nufusu olan, Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olan ve herkes gibi vergi veren bir topluma yapilan bu haksizliklarin artik durmasi lazim. islam hosgoru dini degilmiydi? Cenazeyi bekletmek hosgorumu? bu nasil bir zihniyet anlayamiyorum. Birde kendinin o ailenin yerine koyarsan cok sevinirim.

  çifte standart - Al Capone

  Turban taksaydi, mutlaka çikardi .....

  Bence makul olmak daha iyidir - Dedemkorkut

  Musalla taşına konmuş bir cenazenin başında sürüp giden bu inatlaşmanın sebebini anlayamıyorum. Kimse alınıp darılmasın ama bir cenazenin defnedilebilmesi için illa da öldüğü yere götürülmesi gerekmiyor. Bildiğim kadarıyla (ne dini ne ne ladini) böyle bir vecibe bulunmuyor. Bir an önce merhumun defin işlemi tamamlanmalıdır. Ölen de aile ve akrabaları da, arkadaşları da bu sıkıntılı bekleyişten kurtulmalıdır. Denilebilir ki, "Vali izin verse de cenaze Gülsuyun'a götürülse ne olur?" Aksi de söylenebilir, "Götürülmese neyi eksik kalır?" İkisi de olsa da olur, olmasa da olur.