Hasan Ferit'in katil zanlısı yakalandı

Hasan Ferit'in katil zanlısı yakalandı
Hasan Ferit'in katil zanlısı yakalandı

Çete üyesi, el koyduğu kırmızı Mini Coper marka araçla çektirdiği fotoğrafı Facebook da da paylaşmış!

Maltepe Gülsuyu'nda Hasan Ferit Gedik'in öldürülmesi ve 3 kişinin yaralanması olayına karıştığı belirlenen Emrah Ok, olaylardan 1,5 ay sonra Maltepe sahilinde yakalanarak gözaltına alındı. Ok'un üzerinden 38 gram kokain maddesi çıktı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi

İSTANBUL - Gülsuyu’nda Ezilenler Sosyalist Partisi binası basılarak 9 kişinin ayaklarından yaralanmasıyla başlayan olaylar, 30 Eylül tarihinde 1 kişinin ölmesi, 3 kişinin yaralanmasıyla zirveye çıktı. İstanbul Organize ve Terör polisi, mahalleye operasyon düzenleyerek bölgede faaliyet gösteren ve Bitlisliler olarak bilinen 18 çete üyesini gözaltına aldı. Operasyonda yakalanan M.K. savcılığa verdiği ifadesinde Hasan Ferit Gedik cinayetini itiraf ederek ateş ettiğini, daha sonrada 2 silah ve 1 tüfeğin Tuzla sahilinde denize attıklarını kabul etti. M.K. mahallede faaliyet gösteren devrimci gruplarla uyuşturucu rant kavgasından dolayı çatıştıklarını iddia etti.
Olaya karıştığı belirlenen çete üyelerinden Emrah Ok ise 1,5 aydır bulunamıyordu. Yakalanmamak için cep telefonu kullanmadığı öğrenilen Ok’un, sahte kimlik çıkartarak otel ve pansiyon türü yerlerde kalarak saklandığı belirlendi. Ok, bugün yapılan operasyonla Maltepe sahilinde üzerinde uyuşturucu ile yakalanarak gözaltına alındı. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirilen Ok, Gülsuyu soruşturmasını yürüten Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

ÇOCUKLARI KULLANAN ÇETE!
Maltepe Gülsuyu ve Gülensuyu mahallelerinde haraç alan ve yağma işlerine karıştığı belirlenen Bitlisliler çetesinin suç dosyasının bir hayli kabarık olduğu öğrenildi. Çetenin 14-15 yaşındaki çocukları uyuşturucuya alıştırıp daha sonra kendi menfaatleri doğrultusunda kullandıkları iddia edildi. Çetenin çocukların gözünde kahramanlık imajı çizdiği ve bu şekilde çeteye eleman kazandırdıkları belirtildi. Çetenin son olarak bir kişinin 5 bin liralık borcuna karşı Mini Coper marka aracına el koyduğu ve şahsın kafa derisini kestiği polisin yaptığı araştırma sonucu ortaya çıktı.