@ismailsaymaz

Hasan Ferit'in üst giysileri kayboldu

Hasan Ferit'in üst giysileri kayboldu
Hasan Ferit'in üst giysileri kayboldu
Gülsuyu Mahallesi'nde, önceki akşam uyuşturucu çetelerinin mahalledeki faaliyetlerine karşı yapılan yürüyüşün ardından eylemcilerin üzerine açılan ateşte hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in olay anında üstünde olan giysileri 'kayboldu'.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul Maltepe’deki Gülsuyu Mahallesi’nde, önceki akşam uyuşturucu çetelerinin mahalledeki faaliyetlerine karşı yapılan yürüyüşün ardından eylemcilerin üzerine açılan ateşte hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in olay anında üstünde olan giysileri ‘kayboldu’. Gedik’in, ağır yaralı olarak kaldırıldığı ve hayatını kaybettiği Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki odasına giren polislerin, olayın aydınlatılması için en önemli deliller arasında gösterilen gömlek ve atletine el koyarak kaçırdıkları öne sürülmüştü.

Gedik ailesinin avukatı Reycan Balcı Şimşek, Hasan Ferit’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten savcı Ersoy Yüce ile bugün bir görüşme yaptığını belirterek, Savcı Yüce’nin kendisine “Ben delillere el konulması talimatı vermedim” dediğini aktardı. Savcı Yüce ayrıca, delil dosyasında Hasan Ferit’in üst giysilerinin olmadığını söyledi.

Gedik ailesine de yalnızca Hasan Ferit’in pantolon, kemer ve diğer alt giysilerinin geri verildiğini anlatan Avukat Şimşek, Savcı Yüce’nin bu konuyla ilgili bir ek soruşturma açacağını ve giysileri kimin aldığını belirleyebilmek için hastaneye ait kamera kayıtlarının polise verilmeksizin doğrudan kendisine gönderilmesini isteyeceğini aktardı.

Daha önce de Bahçelievler’de dergi dağıttığı sırada polisin açtığı ateşle felç olan Ferhat Gerçek’in tişörtüyle, Beyoğlu polis merkezinde silahla öldürülen Festus Okey’in gömleği de kaybedilmişti.

Ateşli silahla öldürülen kişilerin olay anında üzerinde bulunan, gömlek, kazak gibi üst giysileri, atış mesafesinin tayini açısından en önemli delili oluşturuyor.


İLK TANIK: ARAÇTAN ATEŞ EDİLDİ, ÖNCE HASAN DÜŞTÜ
Savcı Ersoy Yüce, dün ilk tanığı dinledi. Hasan Ferit Gedik’in köylüsü olduğunu ifade eden İlker Altındal, aslında Gazi Mahallesi’nde oturduğunu, fakat o gün ziyaret için bu mahalleye geldiğini söyledi. Yürüyüş sırasında önde 100 kişinin, arkada da 30 kişilik bir grubun yer aldığını kaydeden Altındal şunları aktardı: 


“Kango marka gri ya da beyaz bir araç yavaşça yanımıza doğru geldi. Biz ona yol verdik. Bizim topluluktaki en son kişiyi geçer geçmez arabadan silahlar patladı. Önce Hasan düştü. Sonra da Gökhan’ın ve diğerlerinin yere düştüğünü gördüm. Onlara 3-4 metre mesafedeydim. Otomatik silahla ateş edildiğini düşünüyorum. Karanlıktı. Plakayı ve ateş edenlerin yüzlerini seçemedik. Her şey on saniye içinde gerçekleşti. Ambulans gelmeyince Hasan’ı arabaya atıp götürdük.” 


Hasan Ferit Gedik'in cenazesinde gerginlik


  http://www.radikal.com.tr/1153405115340510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hasan Ferit - oflu

  Hasan Ferit'i polisin uyguladigi yöntemle olduruldugune inanıyorum.Polisin bilgisi disinda bir olaysa,polisin gözleri onunde cereyan eden bu olayin nasil olurda failleri bilinmiyor.

  Artik Turkiye'de yasamak cok zor - sarkis232

  Insanlarin boyle pervasizca fasist cetelerce katledildigi, katillerin korundugu, delillerin acikca yok edildigi bir ulkede yasamak artik imkansiz. Her sey sanki kanli bir tiyatro sahnesi gibi. Herkes her seyi goruyor, biliyor, ama kimse konusmuyor, susuyor. Bu arada guzelim gencler katil cetelerce durmadan katlediliyor.

  Emniyetimizin emniyetsiz işlerine bir örnek - demlicay2011

  kim kalkar bu şaibenin altından. hangi vican ve hangi makam. bir marfya devlet mit cia makam dörtlüsü almış başını gidiyor. sizin hakkınızdan abd alman gelir birde ingiliz başka altarnatif yok gibi. adaletsizliğin yüzsüzlüğün adam kayırmanın dibine geldiniz daha ne istersiniz. yakında kahverengi gömlekli gizli çetenizi de kurunda rahatlayın. fakat burası almanya değil. elinizden geleni arkanıza koymasanızda size birileri mutlaka dur der. 80 den 2000 e kadar kaç tane insanı böcek gibi yediniz ne oldu. memleketinizde satılmadık yeriniz kalmaldı. bu mu sizin devlet i bakiyeniz . çin rusya fransız alman ingiliz malına muhtaç hale geldiniz. cebinizde tırnnağınıza kadar. muhtaçlar ülkesi. sizin hayaliniz bu değildi biliyorum. gayiptesiniz bunu bilesiniz. yazıklar olsun.

  de mok ra sie - gncy

  Siz istediğiniz kadar büyük salonlarda kırmızı halılara basarak uzun uzadıya demokratik açılımlardan bahsedin; biz halk olarak gördüğümüz muameleleri yaptığınız zulümleri haberdeki gibi kendi ellerinizle çiğnediğiniz hukuku, karartmak istediğiniz delilleri unutmayacağız. cenazesini bile istediği gibi defnedemeyen halka; kimsenin özel yaşantısına karışmadığınız yalanlarınızı anlatın, elbet keser döner sap döner demiş atalarımız, hesabı sorulacaktır unutmayın ki hukuksuzluğuda siz başlatıyorsunuz devletin organları olarak...

  POLİSE GAZ SIKTIRACAĞINIZA - pispor

  polise suç mahallinde ki delilleri karartmadan sahip çıkmasını öğretin ama ne gezer bizde polis cinayet işliyor oysa polisin birinci görevi vatandaşın mal ve can emniyetini korumak suç ve suçlu olay yeri delil kanıtları kaybetmeden sorumlu savcıya iletmektir

  ÇETE POLİS EL ELE... - ÖZGÜR KAYI

  Öteden beridir Gülsuyu ve civarını kentsel dönüşüm yada yıkım tehdidiyle karşı karşıya..oraları halktan alıp rant alanlarına çevirmeye çalışan devlet halkın tepkisi ile karşılaşınca ve kanuni birşeyler yapamayınca şimdi çeteci mafya gruplarını ve mafya usüllerini devreye soyup orda halkı korkutmak ve sindirmek peşinde..özetlersek: çatışmaların seyri Mafya-devlet ve Devrimci gruplar ile halk kualisyonu şeklinde bir mücadele var..Komik geliyor dimi:))

  Hukuk devleti - gemerekli

  Eğer polis gerçekten polis ise, suçluları yakalar, savcılar gerçekten savcı ise en ağır cezayı ister, hakim eğer hakimse idam verir. Devlet eğer devlet ise, insanları zehirleyen, öldüren bu çeteye verilen idam cezasını onar ve ceza kesilir. Ama nerdeee...