Hasan Kaçan: Gezi Parkı idrar ve pislik kokuyor

Hasan Kaçan: Gezi Parkı idrar ve pislik kokuyor
Hasan Kaçan: Gezi Parkı idrar ve pislik kokuyor
Başbakan Erdoğan, Gezi temsilcilerini ardından Necati Şaşmaz ve Hasan Kaçan'la görüştü. Hasan Kaçan'ın 'Gezi Parkı idrar kokuyor' sözü sosyal medyada büyük tepki çekti.

Oyuncu Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz, akşam saatlerinde Başbakan’la görüştükten sonra basının karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Görüşme talebinin kendilerinden geldiğini belirten Kaçan ve Şaşmaz, olayların bir an önce bitmesini istedi. 

Hasan Kaçan’ın oğlunun Gezi Parkı’na sık sık gittiğini söyledikten sonra parktaki hijyen koşullarını eleştirmek için kullandığı “Korkunç bir şekilde idrar kokuyor, pislik kokuyor” sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Necati Şaşmaz'ın konuşurken uygun kelimeleri bulmakta zorlanması ise #direntürkçe başlığıyla kısa sürede twitter'da en çok konuşulanlar listesine girdi. 

İşte Kaçan ve Şaşmaz’ın açıklamalarından satır başları:

Hasan Kaçan:
Bizim söyleyeceğimiz bir takım şeyler oradaki kardeşlerimizin güvenliğini sağlayacaktır. madem karşılıklı adımlar atılıyor özellikle Gezi Parkı'ndaki kardeşlerimizin de bu adıma başka bir adımla karşılık vermelerini bekliyorum. Bütün bunlardan sana ne diyenler de olabilir. Neticede ben bir babayım, 2 evladım var onların arkadaşları var. 51 yıldır Dolapdereliyim, 51 yıldır oradayım. Ben bunu soranlara Gezi Parkı'ndaki aslanı gördünüz mü? Diye soruyorum. Vardır orada bir aslan.

Artık bu karşılıklı adımlardan bir netice çıkmasını bekliyorum. Onların anne babalarının da benim de yüreğim ağzımda. Bu işin gayet yumuşak bir şekilde sonlanması tabii ki oradaki kardeşlerimin de arzuları neticesinde sonlanmasını can-ı gönülden istiyorum. Bu görüşleri sayın başbakana ilettik. İnşallah memleketim için, canım kardeşlerim için hayırlı olur diye düşünüyorum.

Özellikle oğlum sürekli Gezi'ye gidip geliyor. Orada arkadaşları var. 15 gündür orada o çocukların neler çektiğini, neler yaşadığını, banyo yok, yiyecek yok. Korkunç bir şekilde idrar kokuyor, pislik kokuyor. Bir insanın yaşayabileceği durumda değil artık Gezi Parkı. Çevre hassasiyeti olan arkadaşlarımızın da gerekli adımı atmasını diliyorum.

Necati Şaşmaz:
Herkes gibi 2 haftadır çok üzgünüm. Maalesef Türkiyemiz bunu hak etmiyor demekten başka bir şey söyleyemiyorum. Sanırım bize nazar değdi. Dinleyen bir toplum olmamız gerekiyor, aynı dili kullanmamız gerekiyor. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Twitter’ımız var, ne güzel imkanlarımız var. Bunlar sayesinde ne güzel bize bilgiler geliyor ama bilgi kirliliği de var. İletişimdeki kopukluğu ancak birbirimize tahammülümüz ile giderebileceğimizi düşünüyorum.

Bu konudaki düşüncelerimi sayın Başbakanım ile paylaşmak istedim. 10 gün boyunca neler olduğunu anlamak için bekledim. O günden bugüne çok güzel gelişmeler oldu. Sorularımın cevaplarını ancak bugün alabildim.

Gezi Parkı’na gittiğime dair bir haber yayınlandı. Ben bunu yapmadım. Oradaki arkadaşların beni taraf etmeye çalışması hiç hoşuma gitmedi. Bu bir mahalle baskısı gibi geldi. O baskının esiri olmak istemedim.

Şu an da maalesef bütün dünya gözünde hepimiz için çok üzücü. Türkiye bunu hak etmiyor. Biz demokratik söylemlerimizi, özgürlük söylemlerimizi sadece sözde değil keşke görselde de dünyaya verebilsek. Maalesef dünya böyle görmüyor arkadaşlar. İnşallah güzel şeyler olur.


  http://www.radikal.com.tr/1137384113738421

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğrudur. - ganjml

  Evet sidik kokuyordur,doğrudur;çünkü insana dair olan hiçbirşey bize yabancı değildir.

  Ortaoyunu - musti40

  Oynanan bir orta oyunudur , bir şark kurnazlığıdır , oryantalizmdir , okumayan , algılamayan , sorgulamayan ve yüzdelerle ifade edilen , evlerinde zor tutulanlar buna inanabilirler de , bu ne işgüzarlıktır ki bu iki tipin gezi olayları ile ilgisi nedir , yanında yer almamışlar , karşı ifade kullanmamışlar ama iktidar yanlıları diye , başbakanın adamları diye bunlarla görüşmek , hem komedi , hem zeka seviyemizi için bir dram. Ayrıca bu sanatçı diye nitelenen ikili için ise oldukça aşağılayıcı bir durum ama bunu bile kavrayamamışlar , hala görüş beyan ediyorlar. Komedi ama kanlı bir komedi , dram ama oldukça komik.

  daha pis kokular da var - boguz

  Hasan Kaçan: Gezi Parkı idrar ve pislik kokuyor demiş. Doğrudur. Ancak, CNN vs habercilerin Taksim'den canlı yayın yapıp, G8 protestolarına pek yer vermemesi ve oradan canlı yayının engellenmesi daha da pis kokuyor. AB/AP 28 Şubat cuntasına karşı ne yaptı? Hadi onu bırakalım, Bosna'daki soykırıma ne kadar samimiyetle karşı çıktı? Avrupalılara asla güvenmiyoruz.

  renkli gözlü düşmanlarımız varmış:) - lorinsönmez

  büyüye,nazara,kem göze karşı ülkenin dört tarafına çömelip işeme performansı bekliyoruz sayın Şaşmaz'dan:)ama sayın kaçmaz ne der bilmiyorum idrardan rahatsızmış ya kendileri 51 yıllık dolapdereli olarak(?)

  Gezi Parkı Temsil Edilmiyor. - ismet76

  Gezi Parkı adına görüşme yapan bu grup Gezi Parkı ruhunu yansıtmayan ve bizi temsil etmeyen insanlardır.Ayrıca Gezi Parkı'ndaki idrar ve pislik kokusu yıllardır içerisinde bulunduğumuz GAFLET UYKUSUNndan ve ekranlardan ve basından evlerimize sızan pislikten daha iyidir...

  Hasan Kaçan kim ki? - xterso

  Sahi kimsin sen yahu? Elini de dilini de çek Gezi'den sen Hasan. Sen iktidarın çemberinde dönmeye devam et. Sana gezi değil iktidar yakışır.

  Necati Şaşmaz - aliberberoglu

  Günledir taraf olmamak için gezi parkına gitmemiş birisi, olayları anlamak için günlerce televizyondan takip etmiş birisi kimi temsilen başbakanla görüşmeye gider? Olsa olsa hiç etliye sütlüye karışmak istemiyordum ama başbakan çağırınca gitmemek olmaz diyerek gitmiştir ve kişisel fikirlerini belirterek tabi efendim, haklısınız efendim fikirleriyle geri gelmiştir. Bu adamın toplumun sesini duyuracak, bırakın topluma ses olmayı toplumun nabzını tutabilecek nitelikte olduğunu sanmıyorum.