Hasan Karakaya'nın son anları...

Hasan Karakaya'nın son anları...
Hasan Karakaya'nın son anları...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi Suudi Arabistan gezisini takip eden ekipte yer alan Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'nın yanında bulunan gazeteciler son anlarını anlattı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi Suudi Arabistan gezisini takip eden ekipte yer alan Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya (61), gezinin son durağı olan Medine'de, kaldığı otelde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Karakaya'nın vefat etmeden hemen önce yanında olan ve birlikte Türk lokantasına giderek yemek yiyen gazeteci dostları son anlarını anlattı. Haber7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, program arasında bir kebapçıya gittiklerini sağlığının son derece yerinde olduğunu ancak yemek dönüşü Karakaya'nın kaldıkları otelin lobisinde bir anda kalp krizi geçirdiğini anlattı. Erdoğan, ilk müdahaleyi otelde Cumhurbaşkanlığı sağlık ekiplerinin yaptığını, ardından hastaneye kaldırılan Karakaya'nın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade etti.Star yazarı Ersoy Dede Twitter hesabından, Karakaya'nın vefatından 20 dakika önce çekilmiş fotoğrafını paylaştı. Dede, fotoğrafın üzerine "Vefatından hemen önce... Medine caddelerinde Türk lokantası ararken... " notunu düştü.

Kanal24'e de bağlanan Dede son fotoğrafları kendisinin çektiğini belirterek Hasan Karakaya'nın son anlarını gözyaşları içinde anlattı.

Hasan Karakaya, kalp krizinden öldü

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TAZİYE TELEFONU


Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karakaya'nın ölüm haberini almasının ardından, Karakaya'nın eşi Aysel Karakaya ve Yeni Akit'in sahibi Mustafa Karahasanoğlu ile birer telefon görüşmesi yaparak taziyelerini iletti. Karakaya'nın naaşı, Cumhurbaşkanlığı heyetini taşıyan TUR uçağıyla İstanbul'a getirilecek.(Ümit KOZAN/DHA/Radikal)


Hasan Karakaya kimdir?

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya, 1954 Manisa doğumluydu. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'nda okuyan Karakaya, önce Barış Gazetesi'nde de yazılar yazdı sonra yazı işleri müdür yardımcısı olarak Yenigün Gazetesi'ne geçti. Başkent Gazetesi'de yazı işleri müdürü olarak 2 yıl görev yaptıktan sonra Milli Gazete’ye geçip 8 yıl çalıştı. Ardından 9 yıl da Türkiye Gazetesi'nde çalışan Karakaya, 1995 yılında da Vakit (Akit) gazetesine geçmişti. Hasan Karakaya, 3 Nisan 2013 tarihinde açıklanan 63 kişilik Akil insanlar listesinde de yer almış, çözüm süreci çalışmalarını Ege Bölgesi'nde yürütmüştü.
Karakaya, gazeteci Metin Göktepe’nin öldürülmesi, Manisa’da işkence gören çocuklar, Trabzon’da rahip Santoro'nun öldürülmesi, 'kutuplaşma', Ergenekon ve Balyoz davaları, Gezi Parkı eylemleri, paralel devlet iddialarıyla ilgili operasyonlar gibi çok tartışılan gündemlerle ilgili tartışma yaratan çok sayıda makale yazmıştı. Karakaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bütün yurtdışı gezilerine katılıyordu.