Hasan'ı öldürten annesi, öldüren teyze oğlu çıktı... Cinayet nedeni, yasak aşk...

Sultanbeyli'de geçen hafta ormanlık alanda kafasına taşla vurularak öldürülmüş olarak bulunan 10 yaşındaki Hasan Ocak'ın katil zanlısı olarak teyzesinin oğlu İsmail Aslan tutuklandı.

İSTANBUL - Sultanbeyli'de geçen hafta ormanlık alanda kafasına taşla vurularak öldürülmüş olarak bulunan 10 yaşındaki Hasan Ocak'ın katil zanlısı olarak teyzesinin oğlu İsmail Aslan tutuklandı. Aslan ifadesinde Ocak'ın annesi, kendisinin de teyzesi olan Feruze Ocak'la ilişkisi olduğunu ve cinayeti de onun isteğiyle işlediğini öne sürdü. Anne Ocak da tutuklandı.
Ercan Görür İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi olan 10 yaşındaki Hasan Ocak'ın cesedi 14 Ağustos'ta ormanlık alanda kafasına taşla vurularak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Ocak'ın annesinden 50 kuruş alarak evden çıktığı ve geri dönmediği belirtilmişti.
Ocak'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma başlatan Sultanbeyli Asayiş Büro ekipleri aileyi yakın takibe aldı.
Sabıkalı kuzen takipte
Polis, Ocak'ın teyzesinin oğlu olan ve sabıkası bulunan 23 yaşındaki İsmail Aslan'ın sık sık ailenin evine gittiğini saptadı. Küçük çocuğun aranma çalışmalarına ve cenazesine de katılan Aslan gözaltına alındı. Aslan, polisteki ifadesinde Hasan'ın motosikletiyle gezerken düşerek yaralandığını ve korkup kaçtığını söyledi. Daha sonra adliyeye sevk edilen Aslan'ın savcıya verdiği ifadede Hasan'ın annesi ve kendisinin de teyzesi olan Feruze Ocak'la bir süredir ilişkisi olduğunu, kuzenini de bu ilişkiyi öğrendiği için öldürdüğünü söylediği belirtildi. Aslan, ifadesinde anne Ocak'ın cinayetten önce oğluna para vererek bakkala göndermek için evden çıkardığını, kendisinin de kuzenini gezme bahanesiyle motosikletine bindirdiğini anlattı. Aslan, 'Birinci derecede yakının hunharca öldürmek'ten tutuklanırken, ifadesi üzerine anne Feruze Ocak da gözaltına alındı.
Anne: Hepsi iftira
Gözaltına alındıktan sonra Sultanbeyli Adliyesi'ne götürülen anne Ocak, gazetecilere, "Benim kimseyle ilişkim yok, bunların hepsi iftira" dedi. Suçlamaları kabul etmeyen anne 'öz oğlunu öldürmeye teşebbüs'ten çıkarıldığı mahkemede serbest bırakıldı. Ancak savcının itirazı üzerine tutuklanarak cezaevine konuldu.