Haseki Hastanesi'nde gizli kamera şoku

İSTANBUL - Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’nde kadın personelin kullandığı tuvalette yaklaşık bir ay önce gizli kamera bulunduğu ortaya çıktı. Fatih Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.
Hastane çalışanlarını şok eden olay yaklaşık bir ay önce meydana geldi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardioloji Polikliniği’nde görevli kadın doktorlardan biri, kadın doktor ve hemşireler ile kadın personelin kullandığı tuvalete girdi. Kadın doktor lavabonun altında bir cihaz gördü. Kablosuz cihazı söken kadın doktor, cihazı incelediğinde objektif dikkatini çekti. Kadın doktor bulduğu cihazı diğer doktorlara da gösterdi. Hastanede görevli doktorlar cihazı alarak Fatih Cumhuriyet Savcılığı’na götürerek şikâyette bulundu.

Zanlı, 100 metre çapında her yerde olabilir
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan incelemede cihazın 100 metre mesafede herhangi bir bilgisayara wireless sistemiyle ses ve görüntü aktarma özelliğine sahip gizli kamera olduğu tespit edildi. Savcılık soruşturma başlatırken İlçe Emniyet Müdürlüğü cihazı koyan kişi ya da kişileri arıyor. Hastane çalışanları konuyla ilgili net açıklama yapmadı. (dha)