Haşim Kılıç'tan adaylık açıklaması

Haşim Kılıç'tan adaylık açıklaması
Haşim Kılıç'tan adaylık açıklaması
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, görevinin sona ermesinin ardından siyasete gireceği iddialarını yalanladı.

RADİKAL - Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, "Devletin yönetiminde gerginlik olmaz. Tabii ki herkes düşüncelerini söyler ama bir yere gelindiği zaman , geldiğiniz noktadan itibaren artık şahıslar değil, devletin geleceği ve devletin hizmeti, kamu hizmeti önemlidir" dedi.

Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, yasama, yürütme ve yüksek yargı organlarının başkanlarını öğle yemeğinde ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'la bir süre görüştü.
Saraydan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıç, Anayasa Mahkemesine yeni seçilen üyenin, 2 Şubat Pazartesi günü yapılacak yemin töreni için Erdoğan'ı davet ettiklerini söyledi.

ÜLKENİN SORUNLARI KONUŞULDU

Kılıç, bir gazetecinin, yemeğin nasıl geçtiğine dair sorusu üzerine, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başlattığı yemeğin bu dönemde de devam ettiğini ifade ederek, "Normal bir yemek. Ülkenin sorunlarıyla ilgili görüşler yemek sırasında konuşuldu, rutin, normal bir yemek" dedi.

Bir başka gazetecinin, "gerginlikler hiç yansımadı herhalde yemeğe" sözleri üzerine de Kılıç, "Devletin yönetiminde gerginlik olmaz. Tabii ki herkes düşüncelerini söyler ama bir yere gelindiği zaman, geldiğiniz noktadan itibaren artık şahıslar değil, devletin geleceği ve devletin hizmeti, kamu hizmeti önemlidir. Bu çerçevede bunlar gayet normal sosyal ilişkiler olarak değerlendirilebilir" şeklinde konuştu.
Kılıç, "seçimler yaklaşıyor, spekülasyonlar yapılıyor, adaylığınız söz konusu mu?" sorusuna ise "Şu anda herhangi bir düşüncem yok, dışarıdaki spekülasyonlar onlar" yanıtını verdi.
AA