Hasta kadına bakmak bu olmasa gerek!

Hasta kadına bakmak bu olmasa gerek!
Hasta kadına bakmak bu olmasa gerek!
Özel bir bakımevinde görevli hastabakıcı 45 yaşındaki R.K., ailesi tarafından buraya yerleştirilen şizofren 32 yaşındaki Ş.Ç.'yi hamile bıraktı. S.Ç.'nin dünyaya getirdiği bebek ise 33 günlük iken kalp yetmezliğinden yaşamını yitirdi. Hastabakıcı R.K. hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

KONYA - Yüzde 86 şizofren raporu bulunan ve eşinden boşanan 1 çocuk annesi S.Ç., vasisi olarak tayin edilen üvey kardeşi Ü.Y. tarafından Selçuklu İlçesi'nde bulunan ve bakıma muhtaç engellilerin yatılı olarak kalabildiği, devletten bakım parasını alan özel bir bakımevine yerleştirildi.

KARNININ BÜYÜMESİ ÜZERİNE HAMİLE OLDUĞU ANLAŞILDI

Yaklaşık 1.5 yıldır bu bakım evinde kalan S.Ç., geçen şubat ayında sosyal aktivite için Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi'ne gönderildi. Burada görevliler S.Ç.'nin karnının büyüdüğünü fark edince, durum bakımevine bildirildi.
Muayene için doktora götürülen S.Ç.'nin yapılan testler sonucu 25 haftalık hamile olduğu ortaya çıktı.

BAKIMEVİ İNKAR ETTİ

Bakımevi yetkilileri, S.Ç.'nin izinli olarak ailesinin yanına gittiğinde mahalledeki bir kişiyle cinsel ilişkiye girdiğini ve hamile kaldığını öne sürerek Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. S.Ç.'nin ailesi ise kurumda görevli bir kişiyle ilişkiye girdiğini öne sürerek suçlamaları kabul etmedi.
Yapılan soruşturma neticesinde S.Ç. ifadesine başvurulurken, mahalle komşuları K.K.'nın yanı sıra kurumda hastabakıcı olarak görev yapan İ.Y., B.Ç. ve R.K.'nın da kendisiyle cinsel ilişki kurduğunu öne sürdü. Bunun üzerine sanıklar hakkında 'nitelikli cinsel istismar' suçundan Konya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açılırken, bebeğin babasının tespit edilmesi için alınan kan örnekleri ile DNA testi yapılmasına karar verildi.

DNA TESTİ ORTAYA ÇIKARDI

Bu arada hamile olan Ş.Ç. bakımevinden alınarak ailesinin yanına yerleştirildi. Aradan geçen 2 ay sonunda S.Ç. doğum yaparken, bebek 33 gün yaşadıktan sonra hayatını kaybetti.
Soruşturma çerçevesinde Ankara Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan babalık testi sonucunda ise ölen bebeğin babasının özel bakımevinde hastabakıcı olarak görev yapan R.K. olduğu saptandı.

TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI
Konya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen pazartesi günü yapılan ilk duruşmaya R.K. dışındaki tüm sanıklar katıldı. İfadeleri alınan sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti ise duruşmaya gelmeyen, bebeğin biyolojik babası olduğu tespit edilen ve yaklaşık 2 ay önce çalıştığı kurumdan ayrılan R.K. hakkında tutuklanmak üzere yakalama kararı verdi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/115401311540135

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kesin atin onunuzdeki zararli eti- - caglarkarademir

  ben sunnetci olsam hep yanlis keserim ki ilerde adam olsun.

  DEVLETTEN SONRA ÖZEL - pispor

  Devletin tecavüzünden sonra özelde tecavüzcü oldu bu halk kime güvenecek devletin cezaevinde tecavüz bakım evinde tecavüz şimdi de özel bakım evinde tecavüz kime güveneceğimizi insanlarımızı kime emanet edeceğimizi şaşırdık

  ne kadar garip inkar etmekle suç ortağı olmak istemiyorlar sanki - demlicay2011

  ama valisinden kaymakamına emniyetinden memuruna kadar herkez batağa batınca devlet için vatan için kamu düzeni için diyerek pisliği kabul ediyor. örtüyor üzerini. nasıl vicdanları varsa. nasıl bir makam tatlılığı varsa anlamadım gitti. o kadar mı tatlı bu şey gibi. koltuktan bahsediyorum. bilesiniz.

  TİKSİNTİ - 727272

  Bu ülkedeki erkeklerin cinsel açlığından ve şiddetinden yetti artık! Ne eş ne çocuk ne özürlü ne turist ne yaşlı ne evli ne bekar ayırıyorlar! Ortalık salyasını, sümüğünü, kanını, gözyaşını akıtanlardan geçilmiyor! Kusmak, küfür etmek, adalete güvenmek hiç bir şey bu haberlerden duyduğum tiksintiyi gidermeye yetmiyor artık! Bu kadar mı aç olunur, bu kadar mı cahil bu kadar mı insanlık dışı! Bu ülkede bu meseleye "Kadın Sorunu" denmekten vazgeçip "Erkek Şiddeti Sorunu" denerek meselenin acilen, hem bilimsel hem yasal hem de toplumsal olarak ele alınmasını ilgililerden rica ediyorum! Unutmayalım: Hepimiz böyle merkezlerde bakıma muhtaç kalabilecek engelli adayı ve geleceğin yaşlılarıyız! Şiddetin her türlüsünü kadınlara reva gören erkeklerin de Allah bin belasını versin!

  Zaaftan Yararlanma Fırsatçılığı. - Clear

  Evet,bu başlıkta belirttiğim marazi durum,günümüzde yaygınlaşan sosyal hastalıkların başında geliyor.Dayandığı temel de "egoya sınırsız özgürlük,keyfine göre takılıp kayıtsız ve şartsız içinden gelen sesi dinlemek,zora gelince de uydurmak,çarpıtmak,bulandırmak,kondurmak ve yaftalamak amaçlı" çarpık mantıktır.Delikanlılık eskiden şöyle bilinirdi "zaaftan yararlanmak,fırsatçılık yapmak,zayıfa ve acize vurmak,delikanlılığın kitabında yazmaz,delikanlılığa yakışmaz".Şimdi çağdaşlarca yeniden yazıldı "Delikanlılığın Kitabı".Dayanak noktası da eskiden dalga geçmek için tersinden söylenen sözler,yani dayandığı temel kültür bunlar "nerde beleş,orda yerleş","delikanlılığın onda dokuzu tırsmaktır ve kaçmaktır","fırsat bu fırsat,fırsatını bulunca vuracaksın,acımayacaksın","bana fırsat doğdu yaptım,yaptıran düşünsün,ötesi beni ne ilgilendirir" gibi...Sonuç,işte bu...Çağdaşlıktan önce İNSANLIK gelir,yüksek teknolojiden önce ERDEMLİLİK gelir,özgürlükten önce DELİKANLILIK gelir.Aksi taktirde o nimetleri yerinde kullanamaz,eline yüzüne bulaştırırsın.