Hasta veterinere emanet

Pamukova Belediyesi'nin alt katında hizmet veren sağlık kabininde görevli sağlık memuru Ünal Çetin, bir haftalık yıllık izne ayrıldı.
Haber: ZAFER TOKUŞ / Arşivi
HAKAN TURHAN / Arşivi

SAKARYA - Pamukova Belediyesi'nin alt katında hizmet veren sağlık kabininde görevli sağlık memuru Ünal Çetin, bir haftalık yıllık izne ayrıldı. Bunun üzerine belediye mezbahanesinde görevli veteriner Bahadır Akgül, kapalı kalmaması için Belediye Başkanı Feridun Turan'ın talimatıyla sağlık kabininde görevlendirildi.
Veteriner Akgül, sağlık kabinine gelen hastaların tansiyonunu ölçüp, pansuman yapmaya başladı. Ancak, bu duruma bazı hastalar tepki gösterdi. Akgül, "Sağlık kabini boş kalıp kapanacağına, insanlara hizmet ediyorum. Buraya gelenlerin tansiyonlarını ölçüyor, fakir fukaraya elimizde bulunan ilaçları veriyorum. Ancak hastaları muayene etmiyorum. Enjeksiyon ve serum vermekle de ilgilenmiyorum. Sadece, şikâyeti olanların tansiyonlarını ölçüyorum" dedi.
Akdağ soruşturma açtırıyor
Önceki gün incelemelerde bulunmak üzere Adapazarı'na gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, olayı gazetecilerden öğrenince çok şaşırdı. Akdağ, "Böyle bir şey varsa hemen soruşturma açarım. Konuyu inceleteceğim. Bir suç varsa sorumlular hakkında gereken yapılır" diye konuştu.
Başkan: Boş kalmasın istedik
Belediye başkanı AKP'li Feridun Turan ise, kendini şöyle savundu: "Veteriner, sağlık memurunun izne ayrılmasından sonra bir gün çalıştı. Diğer günler bir emekli hemşire görev yaptı. Sağlık kabini boş kalmasın diye yaptığımız bu girişimde görev yapan veteriner hastaları sağlık ocaklarına yönlendirdi. Tansiyon ölçmesi normal. Sokaklarda, tansiyon aletiyle birçok insan dolaşıyor. İyi niyetle yapılan bu girişimin böyle değerlendirilmesinin altında kasıt arıyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7534337534330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.