Hastalığı sabit ama hâlâ tutuklu

Adli Tıp Kurumu'nun üç kez 'wernicke korsakoff' raporu vermesine rağmen tutuklanan Mustafa Gök için yeniden rapor istendi.
'Yasadışı bilgilerin yer aldığı bir diskette isimleri bulunduğu' gerekçesiyle örgüt üyeliği suçlamasıyla yargılanan 28 sanığın duruşması...

ANKARA - Adli Tıp Kurumu'nun üç kez 'wernicke korsakoff' raporu vermesine rağmen tutuklanan Mustafa Gök için yeniden rapor istendi.
'Yasadışı bilgilerin yer aldığı bir diskette isimleri bulunduğu' gerekçesiyle örgüt üyeliği suçlamasıyla yargılanan 28 sanığın duruşması, Ankara 11 No'lu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada, bir yıldır tutuklu yargılanan wernicke korsakoff hastası Mustafa Gök'ün sağlık sorunları, avukatları tarafından mahkeme heyetine iletildi. Mahkeme heyeti bu talep üzerine, hastalığı Adli Tıp Kurumu tarafından üç kez raporla tespit edilmiş olan Mustafa Gök'e yeni bir rapor verilmesi gerektiğine karar verdi. Gök, akıl sağlığının yerinde olmadığı raporla tespit edilirse, tahliye edilecek.
1996 yılında 67 gün ölüm orucu eylemine katılan Mustafa Gök, eylemin ardından wernicke korsakoff hastalığına yakalanmıştı. Gök, 'Hayata Dönüş' operasyonundan sonra, 2001 yılında hastalığı nedeniyle tahliye edilmiş, geçen yıl yeniden tutuklanmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7434347434340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.