Hastane çürük, ziyaret yasak!

'Antalya'da gözden geçirilen 119 kamu binasından biri olan Devlet Hastanesi'ne ziyaretçi girişleri, 'binada aşırı yük bulunduğu' gerekçesiyle kısıtlandı.

ANTALYA - 'Antalya'da gözden geçirilen 119 kamu binasından biri olan Devlet Hastanesi'ne ziyaretçi girişleri, 'binada aşırı yük bulunduğu' gerekçesiyle kısıtlandı.
Antalya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün başkanlığında dün bir araya gelen İl Sağlık Müdürü Hüseyin Gül ve Devlet Hastanesi Başhekimi Arif Bulut, Devlet Hastanesi binasının fiziki durumunu ele aldı. Başhekim Bulut toplantının ardından hastanede aşırı yük olduğu için bazı tedbirler aldıklarını açıkladı. Bulut, "Geceleri hiç ziyaretçi alınmıyor. Gündüzleri de refakatçilerin dışında, ziyaretçileri kısıtladık. Bu, binadaki aşırı yüklenmeyi önlemek için alınmış bir karar" dedi.
'Taşıyacak yer yok'
Vali Yardımcısı Akgün de, Bayındırlık Bakanlığı'nın kamu binaları üzerinde dayanıklılık araştırması yaptığını belirterek, şunları söyledi: "Bunların içinde Devlet Hastanesi binası da vardı. Henüz alınmış bir karar yoktur. 400 yataklı Devlet Hastanesi'ni hemen taşıyabileceğimiz başka bir yer olmaması nedeniyle, erken tedbir almaya yönelik bir toplantı yaptık."
'Sansasyon olur diye açıklanmıyor'
Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, konuyla ilgili bilgi verirken, 'yeni bir şeyin olmadığını' ifade etti ve durumun 'sansasyonel hale geltirilmemesini' istedi. Yüksel, "Antalya'nın depremselliği ve kamu binalarının dayanıklılığıyla ilgili 7-8 aydan bu yana bir çalışma sürüyor. Bu çalışmayla ilgili açıklama yapacağız" dedi.
İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Kamuran Olcay ise fiziki yetersizlikleri olan kamu binalarıyla ilgili hazırlanan raporların Antalya Valiliği'nde olduğunu belirtti. Olcay, "Sansasyonel olur gerekçesiyle bu raporları açıklamıyoruz" diye konuştu.